Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hányás fogamzásgátló bevétele...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hányás fogamzásgátló bevétele után?

Figyelt kérdés
Trifázisú fogamzásgátlót szedek. Este 9kor vettem be, de napközben elrontottam a gyomromat és kb. fél 10kor hánytam. A betegtájékoztató szerint jártam el, és vettem be még egy bogyót. Az lenne a kérdésem, hogy most mivel a 21. napra nem lesz orvosságom, akkor kezdjem el a következő levelet arra az 1 napra? De akkor minden hónapban tolódni fog, vagy azt az egyet hagyjam ki és védekezzünk még az első hét eltellik a következő levélből? Amúgy most vagyok ennek a levélnek az 1. hét végén.

2016. aug. 4. 07:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Vedd elő a betegtájékoztatót máskor..

Egy másik levél ugyanazon szemével kell pótolni!

A következő leveleket nyilván rendesen kell szedni, nem hagyogatsz ki semmit..

Amiből pótolsz szemet, azt külön tedd el ilyen esetekre!

Most így olyan lesz, mintha az utolsó szemet hagytad volna ki. Erre azt írja a tájékoztatód, hogy? Tadamm! :) Általában olyasmi, hogy ne tarts szünetet, hanem kezdd el a következő levelet! De ezért kell elolvasni, mert tényleg ott van és akkor nincs rémüldözés! :)

2016. aug. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem van egy potlos levelem. Azaz abbol csak ilyen esetekben veszek be egyet egyet.
2016. aug. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mi a teendő hányás vagy súlyos hasmenés esetén?


A Triodena bevétele után 3-4 órán belül hány vagy ha súlyos hasmenése van, fennáll a kockázata annak, hogy a készítmény hatóanyagai nem szívódnak fel teljes mértékben. Amennyiben a tabletta bevételét követő 3-4 órában hány, ez olyan, mintha elfelejtett volna bevenni egy tablettát. Így ebben az esetben kövese az elfelejtett tabletta bevételre vonatkozó útmutatást. Ha súlyos hasmenése van, keresse fel orvosát.


ezt irja a betegtájékoztató, elolvastam legalább 100x,azért is vettem be a következöt, lehetöségem nem volt másik levélböl bevenni.. akkor gondolom, ha most a mait egy új levélböl veszem be, akkor rendben lesz, nem?

2016. aug. 4. 09:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha mindig hánysz miután be vetted akkor írass fel másikat mert így olyan mintha nem is vetted volna be mert kihányod.
2016. aug. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!