Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha abba hagyom a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha abba hagyom a fogamzásgátló szedését, és majd újra elakarom kezdeni azt lehet és ugyan úgy ahogy először kezdtem?

Figyelt kérdés
10 hónapja szedek fogamzásgátlót, pontosabban a dienlille-t, és most bizonyos okokból abba szeretnem hagyni, mert feleslegesen szednem. Az érdekelne, hogy ha újra elszeretnem kezdeni akkor nyugodtan lehet és ugyan úgy mint mikor először?
2016. aug. 3. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikir abbahogy lesz egy kis hormonzavarod, amitol ne ijedj meg. Ha ujra akarod kezdeni ugyis fel kell keresned nyogyogyaszt, hogy ujra kivizsgaljon es ha annak jok az eredmenyei ujrakezdheted.
2016. aug. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :D
2016. aug. 3. 18:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire időre gondoltál a nem szedéssel. Ha abbahagyod akkor 3-6hónapot érdemes várni az újrakezdéssel és akkor lehet már más fog kelleni, tehát újra doki kell hozzá. Lehet hogy nem fog megjönni, megzavarodnak a hormonok rendesen ilyenkor és úgy nem tudod elkezdeni újra ha nincs meg tehát ismét doki kell hogy meghozza... Gondolom szakítás miatt akarod abbahagyni... Én nem hagytam abba és jobb is volt így, 4hónap múlva lett kapcsolatom és nem kellett újra hozzászokni (lehet most nem okoz gondot de másodszorra már lehet fog, nem lehet tudni).
2016. aug. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem szakítás miatt akartam abba hagyni, a kapcsolatom teljesen stabil, csak a párom elkapott egy uszoda szemölcsnek nevezhető fertőzést és mikor ment bőrgyógyászhoz nem kérdezte meg hogy nemi életet élhetünk e veszély nélkül így azt gondoltuk, hogy míg el nem tűnik addig nem élünk nemi eletet, de azóta volt vissza és lehet nyugodtan azt mondta a doki szóval marad a fogamzásgátlás.
2016. aug. 8. 13:00
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
De miért kellene abbahagynod? Közben is szedheted, legalább nem lesz gond később, meg nem kell várni, hogy újra szedhesd meg időpont a dokinál ,meg ilyenek.
2016. aug. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!