Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló véd a 7 napos...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló véd a 7 napos szünetben is?

Figyelt kérdés
Igen elolvastam a betegtájékoztatót, de nekem olyan abszurd hogy nem szedem a gyógyszert mégis véd...Amúgy most szedem a 2. levelet. Nektek mi a véleményetek?
2016. júl. 28. 11:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Akkor lenézni...Így jobban tetszik? Nem sértődtem vérig csak elmondtam a véleményem ennyi :)"


Nem igazan. A ledegradal egy szep bar nem letezo szo. Egyszeruen csak degradal a szo amit keresel. Az ekezet nelkul eloket sem kell am lenezni.

2016. júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
én senkit nem nézek le csak elmondtam a véleményem.Ha más elmondhatja én is így fair nem?
2016. júl. 28. 12:22
 13/16 anonim ***** válasza:
42%
Nekem elmondhatsz barmit :D
2016. júl. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem nezlek le, nem vagy buta, de ijeszto hogy szedsz valamit es fogalmad sincs arrol hogy hogyan mukodik a testedben. Olvass utana es akkor nem teszel fel ilyen kerdeseket. Mert jelenleg hiaba tanultal biologiat, nem erted a peteeres mechanizmusat a gyogyszer mechanizmusaval egyutt.
2016. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Véd (7éve használom, tablettát és most gyűrűt, sose néztem hogy szünet van-e csak a kötelező eseteket antibiotikum, gyógytea, hányás- hasmenés) mert amíg szeded van egy állandó hormonszint, fenntartja, nincs peteérés. Mellé elvékonyítja a méhnyálkahártyát és a hüvely ph is kellemetlen a spermáknak. Amikor elfogy a tabletta vagy leveszem a gyűrűt ez a hormonszint pár nap alatt leesik annyira hogy le is válik a nyálkahártya (az a kevés amit egyáltalán felépít) és mire a szervezet magához térne (8nap kb) és elindulna a peteérés már ismét szeded és visszafordítja. Ezért van sok fogamzásgátlót szedő nőnek multicisztája nekem is mert az éretlen, ki nem szabadult tüszők visszamaradhatnak, egy UH-n látszanak főleg ciklus elején.

Ha elfelejtesz egyet akkor ez a hormonszint megborul és megkavarja a szervezetet, simán lehet peteérés, azért kell legalább 1 hét gumi ilyenkor, mert nem lehet tudni mit okozott hogy elindult -e.

Ha pedig az első héten marad ki azért az a legveszélyesebb mert akkor nem biztos hogy visszafordítja így a peteérést, kiszabadul és a szünetben ha volt szex a sperma 3-5napig képes életben maradni,találkozhat petesejttel.

2016. júl. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. júl. 29. 00:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!