Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Menstruáció előrehozása/eltolása?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menstruáció előrehozása/eltolása?

Figyelt kérdés

Nem szedek fogamzásgátlót, de már amúgy is gondolkodom azon, hogy elkezdjem. Tudom, a menstruáció első napján kell elkezdeni szedni. Nekem most nagyon fontos lenne, hogy ne akkor jöjjön meg, amikor kéne, ahhoz hogy kivizsgáljanak, stb és felírják a gyógyszert viszont már késő, nem fogom tudni megoldani, hogy az első napon kezdjem el szedni.

Ha később, pl a 10.napon kezdem el szedni, akkor onnantól kezdve rá 21 napra fog megjönni? Tudom, hogy így nem alakul ki a védelem olyan hamar, most elsősorban nem is ez a fontos, eddig se így védekeztünk, az lenne nagyon fontos, hogy máskor jöjjön meg.

Előre is köszönöm!



2016. jún. 17. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog sikerülni hanem 2x fog megjönni abban a hónapban. Én is hasonló cipőben jártam, nekem kellett 2 hónap mire beállt a ciklusom.
2016. jún. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Rajta lesz a tajekoztaton hogy mikor kell elkezdeni. Vagy elso napon vagy 2-5.ciklus napon. A 10.-en tehat nem szabad elkezdeni mert csak osszezavarod az egeszet. Ez hormon, ezzel nem jatszunk, ha el akarod tolni akkor menj el idoben nogyogyaszhoz.
2016. jún. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most vagyok a 15.napnal, ahhoz, hogy elso nap bevegyem meg idoben vagyok? Azaz a vizsgalatok lemennek ennyi ido alatt meg felirja a nogyogyasz a tablettat?
2016. jún. 17. 16:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Altalaban elmesz, megcsinal egy atlag vizsgalatot es mehetsz is a patikaba a recepteddel (mert a hiedelemmel ellentetben vehetnek toled vert meg mindent, az nem fogja megmondani hogy lesz bajod vagy sem valamint olyan sincsen hogy "kivalasztja a neked legjobb gyogyszert az eredemenyek alapjan" - mivel a leggyakoribb tablettak majd mind egyformak). Esetleg megkerdezi hogy volt e trombozis a csaladban.
2016. jún. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne bénázd már ezt túl!

Tegyél fel egy tampont mielőtt mennél, és ugrálj egy kicsit.

HAGYD BENT AZ UTOLSÓ PILLANATIG

és csak akkor vedd ki, amikor a bugyidat is le, a vizsgálat előtt (vigyél magaddal egy zacskót a tamponnak) a bugyiba meg legyen betét.

Marad még egy kevés vér ugyan, de attól megvizsgál, engem is vizsgált már meg.


És nem is minden fogamzásgátlóval lehet eltolni.

A nővérem egy táncverseny miatt próbálta, az lett belőle, hogy reggel megjött este elállt, reggel megjött, este elállt, stb..

pont azért van így, hogy ne szedje senki tovább pusztán azért, hogy manipulálja a vérzését.

2016. jún. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
kedves 5. hozzászóló. Nem tudom mit olvastál, de nem erről van szó.
2016. jún. 17. 18:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Igazad van, nem figyeltem oda

Nem biztos módszer, de ha nagyon erős, citromos vizet iszol az késleltetheti a vérzést.

2016. jún. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De van itt egy cikk is, ez talán hasznosabb:

[link]

2016. jún. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is olvastam. Ezt a progeszteron tablettát is csak nőgyógyász tudja felírni, vagy bármilyen másik orvos is?

Valahol azt is olvastam, hogy ezt nem írják fel csak úgy, már nem is emlékszem mit írtak ,de hogy talán csak terheseknek(?).

2016. jún. 17. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!