Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért mondják azt egyre...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják azt egyre többen, hogy az óvszer megbízhatatlan?

Figyelt kérdés

Most is olvastam, hogy egy abortuszon átesett nőnek azt mondta a családvédelmis,hogy az óvszer 60%os védelmet ad, hogy olyan vékony anyagból készül már, hogy gyakran ereszt stb. hiszen az illető nő is óvszer ellenére lett terhes. Szerintetek ez tényleg így van? Én lassan rettegek azzal védekezni, a sok rémhír miatt! Azt hinné az ember, hogy a technika fejlődik és mégsem? Persze ott az emberi tényező, hogy nem jól teszik fel, nem ellenőrzik utána és közben, orgazmus után még kicsit bent marad de mégis... Sok doki is azt mondja, hogy maximum betegségek megelőzésére/elkerülésére jó a gumi, de fogamzásgátlónak nem. Akkor erről miért nincs szó széles körben?? Vagy csak a gyógyszeripar okoskodik?

24/L



2016. jún. 10. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a fogamzásgátló olyan jó...

Olvasd el: http://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__fogamzasgatlas__7..

2016. jún. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
mi legtöbbször extra safe-et veszünk és eddig csak egyszer szakadt ki.. vettem esemény utánit és nem lett belőle baj. szerintem túlparázzák. ha nem szakad ki akkor nem leszel terhes. esetleg egyesek nem veszik fel az elejétől, rosszul használják és gyorsan ráfogják az óvszerre. amúgy azt még nem hallottam,hogy orvos ilyet mondott volna.
2016. jún. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az óvszer is megbízható fogamzásgátló eszköz. A baj ott kezdődik, hogy valaki nem tudja használni.
2016. jún. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Sose használtam. Magamban jobban bízom.
2016. jún. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
köszönöm már én is fosok...
2016. jún. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem tudják helyesen használni?
2016. jún. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Helyes használat mellett 99% védelmet nyújt ez is. A 60% a nem helyes használat mellett van, ennél sok a hibalehetőség: pl a lány nem elég nedves, megtapad a gumi és már szakad is, nincs meghagyva a spermazsák, feszül az egész, stb.

Ellenőrizni kell a végén vízzel és ha gond van, dokihoz menni. Sőt emellé is lehet spermicidet alkalmazni ami tovább növeli a védelmet, másodlagos vonalat létrehozva. Valószínűleg azért mert nem tudják helyesen használni. Mi pl nem vettünk soha ilyen nagyon vékonyak, mert gumi gumi van köztünk valami, nem lesz jobb a vékonyabbal, azon kívül hogy könnyebben szakad (havernak 3 ilyen baleset volt ebből), a simán vagy a safe verziókat inkább. De használni is tudni kell!

A fogamzásgátlóra is lehetne mondani hogy nagy a hibalehetőség, sőt én azt mondom nagyobb mert nem látod ha hiba csúszik bele! Pl nem szívódik fel megfelelő mennyiségű hatóanyag (nem csak hányás hasmenés de pl pajzsmirigy túlműködés vagy bélbetegség miatt pl amiről nem is tud kezdetben az illető) vagy elfelejti valaki a szünet után, akkor a szünetben sem volt már védett és nem lehet visszacsinálni...

2016. jún. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!