Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Egy szem fogamzásgátló ki...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy szem fogamzásgátló ki hagyása miatt lehetek terhes?

Figyelt kérdés
El kezdtem szedni a gyógyszert, 5 napi gyógyszerem elejtettem s nem találtam meg így be vettem a következő napit az nap! Egy hétig így szedtem a gyógyszert hogy mindig a másnapit vettem be ez idő alatt egyszer együtt voltunk párommal! Kicsit szúrt a mellem s úgy gondoltam hogy a gyógyszer miatt így egy napot ki hagytam s másnap már az aznapi gyógyszert vettem be rá két napra el kezdtem barnázni de nem hagytam abba a gyógyszert szedtem tovább kB 9 szem gyógyszer volt hátra s plusz védekezésel voltunk együtt párommal viszont a 7 napos szünet ideje alatt nem jött meg normálisan viszont a gyógyszer szedése közben s a 7napos szünet ideje alatt is folyamatosan pecsételtem! Lehetek terhes?
2016. jún. 9. 22:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
2016. jún. 9. 22:21
 2/14 A kérdező kommentje:

Ennyit ír azt nem írja hogy akkor mi van ha nem az aznapi gyógyszert szedtem hanem mindig a másnapit!


Ha elfelejtette bevenni a Lindynette tablettát


Ha a tabletta bevétele nem történik meg a szokott időben, úgy azt 12 órán belül pótolja. A következő tablettát vegye be a szokott időben.


12 órán túl a készítmény hatása csökkenhet. Az utolsó, be nem vett tablettát, amilyen hamar csak lehet be kell venni, akkor is ha ez egy nap alatt két tabletta bevételét jelenti. A további tablettákat a szokásos módon kell bevenni. Az elkövetkező 7 napban kiegészítő fogamzásgátló módszer alkalmazása szükséges. Ha a jelenlegi csomagban kevesebb, mint 7 tabletta van, akkor a következő csomagban lévő tabletták szedését gyógyszermentes időszak közbeiktatása nélkül kezdje meg. Menstruációszerű vérzés csak a második csomagban lévő tabletták bevételét követően fog jelentkezni, addig azonban kisebb ú.n. köztivérzés előfordulhat. Ha nem jelentkezik menstruációszerű vérzés a 2. csomagban lévő tabletták bevételét követően, forduljon orvoshoz.

2016. jún. 9. 22:24
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha elfelejtetted bevenni az aznapi gyógyszert nem 100%, hogy terhes leszel, viszont csökken a védettség, így nagyobb eséllyel lehetsz terhes.

A barnás pecsételő vérzés akár annak is betudható, hogy a szervezeted plusz hormonokhoz jut hozzá, és még csak megpróbálja elfogadni a szerezeted, ez mindenkinél változó. Van akinél 2-3-4 hónap után is jelentkezik ilyen vérzés, van akinél egyáltalán nem. Egyik ismerősőmnél két hónapon keresztül pecsételő vérzés jelentkezett. Nem hinném, hogy terhes lennél, hiszen a gyógyszer állandó védelmet nyújt, persze nem 100%-ig de véd, csak a gyógyszer elfelejtésével és kimaradásával csökken a védelem, de ha védekeztetek máshogy is kicsi az esélye. A biztonság kedvéjért csinálj terhességi tesztet majd. S szerintem ha már most nem működik a gyógyszer szedés érdemes más védekezési formát keresni.

2016. jún. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
anyukám tablettával lett terhes, ebből lettem én, és egészséges vagyok, mint a makkom :)
2016. jún. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, ne haragudj, de ez hogy jön ide? Akinek terhesnek kell lennie, az fogamzásgátló szedése közben is terhes lesz. Itt nem az volt a kérdés, hogy lehet-e terhes fogamzásgátló szedése közben, hanem hogy mennyire befolyásolja, a védelmet az, hogy kihagyott egy napot. Nyilván nem gondolja azt, hogy a gyógyszer teljes védelmet nyújt. Legalábbis nagyon remélem:D Mert nem 100%.
2016. jún. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
És igen, értem mint a makkom, értettük ne aggódj, nem siklott el a figyelmem efölött sem:D
2016. jún. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#5 de afelett elsiklottál eléggé, h erre céloztam, h ha rendesen szedi akkor is lehet terhes vki, nem, ha kihagy egyet, semmire sincs garancia
2016. jún. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#7 De ez egyértelmű, szerintem még számára is, ha már gyógyszert szed akkor csak tisztában van a dolgokkal, a kérdés arra irányult, hogy mennyivel növeli meg az esélyt, az egy szem kihagyás.
2016. jún. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
"Egy szem fogamzásgátló ki hagyása miatt lehetek terhes?" - a válaszom erre utalt, amit eléggé finoman közöltem - Lehetsz vazze, még akkor is, ha bekapod az összeset, érted? :)
2016. jún. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, persze, hogy értem:)) Eddig is értettem, csak gondoltam, és remélem, hogy a kérdező tisztában van azzal, hogy gyógyszer mellett is fennáll ez a veszély.
2016. jún. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!