Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta és óvszer?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta és óvszer?

Figyelt kérdés

Pajzsmirigy túlműködésem van, aminek az egyik tünete a rendszertelen, fájdalmas menstruáció. Volt, hogy 45 nap után jött meg és volt hogy, 23 nap után, rettenetes fájdalmakkal. Az orvosom a tablettát ajánlotta. Ugyebár vannak olyanok, akik azt mondják, hogy a pajzsmirigy túlműködés gyengíti a hatását, ezért nem nagyon bízok csak a tablettában. Szóval vagy óvszer vagy megszakítás elég lenne hozzá?

Az én orvosom egyébként azt mondta, hogy szedhetem őket egyszerre és nem lesz semmi gond. De vért nem vett, meg semmilyen kivizsgálást sem csinált. Van esetleg valaki másnak is ilyen problémája?

Az önmegtartóztatás eddig nagyon jól bevállt, de ezt nem szeretném örökké így csinálni. :P



2016. máj. 23. 09:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ezek közül a lehetőségek közül tabival és óvszerrel lennék a legnyugodtabb. De másik orvossal írasd fel, aki elküld előtte egy normális kivizsgálásra.
2016. máj. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel felgyorsult az anyagcseréd (nekem már alulműködik, pár hónap volt a túlműködés) nem tud elég ösztrogén felszívódni, így nem véd úgy ahogy kéne és ráadásul az ingadozó hormonszint a szervezetednek sem tesz jót, millió mellékhatás fog kijönni mert a tabletta lényege a tartós alacsony szint, ami nem sokat változik a vérzés kivételével, így a tabletta+óvszer/megszakítás sem egészséges sőt a megszakítás mellé nem is biztonságos mert peteérésed még lehet így simán és elég egy spermium. Feleslegesen szeded így mert nem látja el a funkcióját, ha nem tud felszívódni nem is tudja beállíthatni és csökkenteni a fájdalmat hanem vérezgetni fogsz.


Hüvelygyűrűre kérdezz rá, mert az nem a gyomorban szívódik fel hanem helyben, nekem is az van már, mert a tablettától pattanásos lettem. DE ne engedd felíratni vérvétel nélkül!

2016. máj. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A tablettát már egy éve szedem és teljesen jól érzem magam és segített is, mert most mindig pontos a vérzésem és nem is fáj. Nem ez volt a kérdésem. Én tablettát szedek és fogok is szedni. Csak kiváncsi vagyok valami kiégészítő védekezésre.
2016. máj. 23. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!