Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ti ezt nem érzitek igazságtala...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti ezt nem érzitek igazságtalannak?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan ellenzik az abortuszt és még akár tüntetni is hajlandóak azért,hogy tiltsák be,de azért még senki nem állt ki,hogy tegyék elérhetőbbé(olcsóbbá)a fogamzásgátlást vagy legalizálják az elkötést.

Itt van például az én esetem.Sajnos gyógyszert nem szedhetek trombózishajlam miatt,a spiráltól csúnya méhgyulladásom lett ezért az orvos nem javasolja,hogy újra próbálkozzak vele,így marad az óvszer,aminél azért előfordulhatnak bakik,ráadásul ha minőségit akarok venni egy komplett vagyon egy hónapra.

Számomra az elkötés lenne a legjobb megoldás,de ez itthon jelenleg be van tiltva, a külföldi műtét pedig átlag magyar fizetésből elérhetetlen.Lassan már kezdem úgy érezni,mintha rá akarnának kényszeríteni arra,hogy előbb vagy utóbb gyereket szüljek vagy abortuszra menjek(bár remélem,hogy azért erre nem kerül sor)

Más is érezte már így?


2016. máj. 1. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A nemzetnek mindig új és újabb adófizetőkre van szüksége.
2016. máj. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen egyetértek.
2016. máj. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

az elkötés (nőknél) egy egész élete szól. Pár éve volt egy olyan, hogy ha akartad, 18 évesen elköttethetted magadat, de aztán rájöttek, hogy hülyeség, illetve butaság, mert hol tudja azt egy 18 éves, hogy akar-e 10 év múlva gyereket.

Annyiban egyetértek, hogy lehetne valamilyen támogatás a fogamzásgátlókra.

Abban viszont vitába szállnék, hogy a drágább gumi jobb. Nem egyszer halottam, olvastam, hogy a Durex ígymeg úgy kiszakadt (valószínűleg, mert rosszul tették fel). Én egész eddigi szexuális életem alatt nem egyszer védekeztem gumival (általában inkább gyógyszert szedtem, nekem kényelmesebb volt) és általában a pár száz forintos óvszerekkel (pl. a Masculan vagy Preventivo) történt. Egyszer sem szakadt ki, pedig nem egyszer volt 1-1 darab nyúzva. Ha betartják a játékszabályokat, akkor szine tökéletesen működik. 20L

2016. máj. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves harmadik válaszoló.Abban igazad van,hogy egy 18 éves nem biztos,hogy el tudja dönteni,hogy akar-e gyereket,viszont a műtétet azért komoly procedúra előzte meg.26 éves kor alatt kétszer 6 hónap várakozási idő,ráadásul több elbeszélgetésen is volt az illetővel,ahol tájékoztatták az egyéb fogamzásgátló módszerekről illetve a műtét menetéről/veszélyeiről.

Úgy gondolom,hogy aki végigcsinálta ezt a procedúrát,annak komoly oka volt rá,hogy így döntött.Persze az emberek változnak,előfordulhat,hogy megbánta az illető,de erről nem maga a műtét tehet,hanem az emberünk,aki nem volt tisztában a következményekkel.Ráadásul nem is volt olyan hatalmas a műtétet igénylők száma,évi 50-60 ember és ezek között nem csak gyerek nélküli 18 évesek voltak,hanem 1-2 gyerekes párok is,akik úgy döntöttek,hogy több gyereket nem tudnának eltartani/nevelni és ezt az utat választották.

Az utolsó mondataiddal se értek egyet.Te is írtad,hogy inkább gyógyszerrel védekeztek,ha én is így tehetnék lehet,hogy bevállalnám az olcsóbb óvszert is pár alkalomra,viszont azért jó 30-40 évnyi védekezést te rá mernél bízni egy pár száz forintos óvszerre úgy,hogy eseményutánit se vehetsz be?

2016. máj. 1. 12:52
 5/6 A kérdező kommentje:
*illető
2016. máj. 1. 12:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Számomra teljesen érthetö, hogy miért van ez így. Az államnak szüksége van gyerekekre. Ha mindenki elkötteti magát, vagy fogamzásgátlót használna, akkor ki szülné nekik az új gyerekeket. Az sem érdekli öket, hogy talán az a gyerek szeretet nélkül nöl majd fel, mert csak egy baleset volt és senki sem akarta. De az állam boldog, mert jött egy új fiatal munkaerö...
2016. máj. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!