Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan működik a nőgyógyászati...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan működik a nőgyógyászati vizsgálat és a fogamzásgátló íratása és a rákszűrés?

Figyelt kérdés

Ha korhozba mennek vizsgalatra, az ,,elojegyzes" mit jelent?

Maganorvosnal hogy mukodnek az arak?

Szukseges felnot a viszgalathoz? 17vagyok. Nem rég vesztettem el, ugy érzem hogy valami nem okes nalam (nem vagyok terhes) mar elotte is ereztem .. Ha akadna szovedmeny (rakra gondolok) szuleimet ertesitik? Vagy ilyen egy sima vizsgalatnal is levelben ertesitenek?


2016. márc. 26. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Az előjegyzés az időpontot jelent.

6-12ezer a magándoki, ebben benne van már általában a fogamzásgátló írás, sok helyen az UH is.

Nem kell, 16 felett nem szokták. Nem, csak te kapsz róla értesítést, de van ahol nem automatikus a dolog, hanem neked kell kikérni x hét múlva. (viszont a szüleidnek "tanítsd meg- értesd meg velük" hogy az a posta amin a te neved van, az a tiéd és te bontod ki és döntöd el, hogy megosztod-e velük!)


Elbeszélget először veled, hogy miért jöttél, mit szeretnél, mikor jött meg az első menstruációd, rendszeres-e, mikor volt a legutolsó, milyen erősségű, fájdalom. Szexuális életet élsz-e, mióta. Ez után elküld a vetkőzőbe, nadrág bugyi le, zokni maradhat, a szőrösség nem érdekli. Hosszú felsőben érdemes menni vagy bővebb szoknyában, akkor azt csak fel kell hajtani. Felfekszel a vizsgálóasztalra, elmondja, hogyan kell. Ez után egy vagy két ujjal felnyúl, közben kívülről is a hasadat tapogatja. Ez után jön a kacsa, mintát vesz és ennyi. Pár perc 2-3 az egész. Utána felöltözöl és ismét beszélgettek, hogy akkor milyen fogamzásgátló, mit tapasztalt a vizsgálat során. Ad receptet és egy ambuláns lapot, elmondja hogy hány hét múlva lesz eredmény és vissza kell-e menni érte vagy elküldik email/levél formában.

2016. márc. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom :)
2016. márc. 26. 11:08
 3/6 A kérdező kommentje:

Ohh meg egy valami :)

Ha korhazi vizsgalatra tartok igenyt, akkor nekem a nogyogyaszat gyermek szakrendeles es tinidzser ambulenciara kell idopontott kernem?

(Egy hulye kerdes: igazolast tudnak adni?)

2016. márc. 26. 11:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen :)

A gyermek nőgyógyász 16 éves korig van, 16 felett a rendeshez kell menni.

Igazolást kérni kell, maguktól nem adnak. :)

2016. márc. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Akkor milyen szakrendeles veheto igenybe ?

(Nagyon nem vagyok tisztabban ezekkel)

Olvasgatam neten is..

Van nogyogyaszat ambulencia

Nogyogyat 1 szakrendeles

Es stb..

Igy korhazi vizsgalat alapjan ...

2016. márc. 26. 12:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Szakrendelésre kell menned (ez általában választható hogy kihez akarsz menni, vagy akihez beírnak, érdemes egyszer bemenni megnézni az orvosok neveit vagy barátnőknél kérdezősködni), az ambulancia az sürgős esetekre van.
2016. márc. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!