Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mire számíthatok a szülésnél,...

Mire számíthatok a szülésnél, ha olyan érzékeny vagyok, hogy egy sima rákszűrés is fáj és a legóvatosabb hüvelyi vizsgálat is kellemetlen?

Figyelt kérdés
El fogok ájulni a gátvarrásnál? Olyat is hallottam, h rettenetesen fáj a méhlepény megszületése és az azt követő tisztítás is.

2015. júl. 1. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
szülésnél jobban ki leszel tágulva,mint mikor rákszűrésre mész. de kérhetsz érzéstelenítést, vagy ha nagyon félsz,akkor császárt is. beszélj az orvossal.
2015. júl. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan így voltam, nagyon féltem, mert mindig fájt a rákszűrés, meg a sima vizsgálat is.

A gátvarrásnál semmi bajom nem volt, kellemetlen, de mivel előtte szülsz, azt már igazán semmiségként éled meg :D, nálam legalábbis így volt. Adnak érzéstelenítőt mielőtt elkezdenek varrni.

A méhlepény születése nekem egyáltalán nem fájt, de ezt komolyan mondom, egy icipicit sem.

Persze gondolom ezek a dolgok egyéniek, így nem tudom, hogy Neked is így lesz-e, ez csak saját tapasztalat.

2015. júl. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl a gátvarrásnál semmi sem fájt még jobban.. az sem, amikor éreztem, hogy szakadok szét
2015. júl. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
a szulesnel arra szamithatsz kedves kerdezo, es ezt most nem ironikusan mondom, hogy 1- vagy konnyu szulesed lesz es rovid- de akkor is fajni fog, vagy 2- nehez es hosszu vajudasod lesz es akkor is fajni fog. tehat fajni fog mindenkeppen, mert ez ilyen, 0,01% aki azt irja hogy nem faj stb. ilyennel meg nem talalkoztam mondjuk eloben, csak olvastam. gatvarrast en mar nem ereztem fajdalomnak, akkor mar ott volt rajtam a pici a mellkasomon vegig, es boldog voltam 16 oras szules utan. A szulesben eppen az faj hogy tagulsz, tehat ne aggodj, mert ki fogsz tagulni te is, ez nem egy rakszures. Nekem is fajt neha a rakszures is, de a szulesi fajdalom embertelen, szoval en mar nem ereztem a vagast sem, azt sem hogy szakadtam szaz helyen, a varrast sem, sot a varratszedes se volt szornyu, vagy csak nagyon jo orvosom volt. Sok sikert! es ne felj annyira, hiaba faj, megeri, es tenyleg hamar elfelejti az ember. ja es hogy tovabb biztassalak, a szules nem a legnehezebb resz, szerintem legalabbis, ami utana jon az sokkal nehezebbnek tunik most nekem, mert nem alszom 2 honapja , egy ujszulott 0-24-et igenyel, es nagyon nagyon nehez. de ez is megeri :D szoval fel a fejjel, a mehlepenyt pedig meg sem ereztem...
2015. júl. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én nem természetesen szültem, de iszonyú alacsony a fájdalomküszöböm, azon bőgök, ha beverem a lábam stb. ennek ellenére a császár után teljesen jól viseltem az egészet, a babákért mindenre képes az ember :)

ezért lehet, hogy ilyen vagy, hogy minden fáj és rossz, és lehet, ott is így lesz, de durván előre fog vinni az, ami a vége :))

2015. júl. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A szülés egészen más jellegű fájdalom, mint a nőgyógyászati vizsgálatok. Nagyon fáj, de mivel nagyon várod az eredményét, szerintem ez elviselhetővé teszi. Nekem sokat segített, hogy közben végig a babára koncentráltam, és arra, hogy neki a lehető legkönnyebb legyen. És mivel lélekben felkészültem a fájdalomra, sikerült egyetlen jajszó nélkül végigcsinálni, pedig egyébként elég hisztisnek számítok. A lepény megszülése egyáltalán nem fáj, és ahol én szültem, ott nem csinálnak - csak indokolt esetben és csak altatásban - méhűri betapintást. Na az fáj. Csak feltételezem, de szerintem jobban, mint a szülés, nyilván nem véletlen altatnak hozzá jobb helyeken.

A gátvarrás szintén nem fáj, ha normálisan elérzéstelenítenek.

(Amire viszont nem készített fel senki: végig a szüléstől rettegtem előtte én is, de azt senki nem mondta, hogy az utána következő hetek ezerszer embert próbálóbbak.)

Egyébként, hogy mire számíthatsz: ezt előre nem fogja tudni senki megmondani, nekem van olyan kolléganőm, aki az első gyereke szülésénél elájult a fájdalomtól, a másodiknál meg egyáltalán nem érzett fájdalmat.

Ja, és még egy kis adalék: nekem világéletemben elég fájdalmas menstruációim voltak, ahhoz képest a szülés sem okozott túl nagy meglepetéseket.

Ne izgulj nagyon, ki lehet bírni! :)

2015. júl. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vannak olyanok, akik kapnak a gerincükbe érzéstelenítőt, ők semmit sem éreznek.
2015. júl. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nyugodtabb leszel, mert tudni fogod ez nem egy doki, hanem a babád és a kérdés, ő min mehet keresztül, van olyan szakasz is, ahol majd' leáll a szívük..

a méhlepényt csak abból fogod tudni, hogy kijött, hogy szól az orvos..a gátmetszés is akkor fog leesni, amikor már varrnak.

rémtörténetek helyett pozitív szülésre koncentrálj!

2015. júl. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenkinél más. Természetesen. Én mindig is féltem a varrástól, mert soha nem varrtak. Szülés után egyből elaludtam, ugyhogy semmit nem éreztem. A másodiknál kisebb tűszúrást. Nem vészes.
2015. júl. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!