Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor vegyem be az első...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor vegyem be az első tablettát?

Figyelt kérdés
Menstruáció első napján kellene elkezdeni ahhoz, hogy védettséget adjon. Ha a 2-5. napon veszem be akkor egy hétig nem nyújt védettséget. Én szeretném este 8-9 körül bevenni minden nap, de mikor vegyem be, ha mondjuk hajnalban jön meg valamikor? Várjak estig és csak akkor vegyem be?
2016. febr. 15. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Majd ha elmúltál 25! Bár a kérdésed alapján jó ha a fele vagy.


Egyébként sem szokott teljes megbízhatósággal védeni az első hónapban semmilyen tabletta. Ezen már kár aggódnod hogy egyből dughatsz már vagy hogy te milyen szerencsétlen vagy hogy egy hetet még "várnod kell"...

Még egy hónapig kiegészítő védekezést szoktak javasolni, biztos ami biztos alapon.

A 25 év meg ahhoz kell, hogy előbb kifejlődjön teljesen a szervezeted és akkor okozza a legkevesebb kárt a szervezetednek a fogamzásgátló!

2016. febr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha hajnalban jön meg, akkor aznap este vedd be az elsőt.
2016. febr. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szerintem is aznap este

de ha ilyeneket kérdezel ne is szexelj inkább

2016. febr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, elmúltam már 25, de a koromnak semmi köze a kérdésemhez. Nem azért kérdeztem, mert hú basszus ha rosszul veszem be akkor még egy hetet kell várnom. Amúgy meg tudod feltalálták már a gumit is szóval a tabletta nem az egyedüli módszer. Csak azért írtam le, hogy nem ad védettséget mert tudom, hogy ez az első dolog amibe az emberek belekötnek.

A gyógyszert meg elsősorban az orvosom javasolta mivel nagyon erős és fájdalmas a menstruációm. Bocsi, hogy csak a biztonság kedvéért fel mertem tenni egy kérdest. Lehet, hogy Te úgy szeded a hormontablettákat mintha cukorka lenne, de én jól meggondolom, hogy mivel tömöm tele a testemet. Csak szeretnék mindent jól csinálni, nem szeretnék több rosszat mint jót ezzel a gyógyszerrel.

2016. febr. 15. 16:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Bármikor jön meg a nap folyamán, ha az első tablettát este veszed be, akkor a bevétel időpontja "első napnak" fog minősülni. Nem feltétlen kell az első órában bevenni ahhoz, hogy kialakuljon már az elejétől a védettség!
2016. febr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!