Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtettem bevenni az első...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtettem bevenni az első tablettát az új csomagból, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Logest fogamzásgátlót szedek, a 7 napos szünet után ma kellett volna bevennem az első tablettát az új csomagból, viszont teljesen kiment a fejemből, a gyógyszertárak pedig már bezártak. Mit tegyek? Vegyem be holnap az elsőt úgy mint ahogy ma tettem volna, vagy kettőt egyszerre?
2016. jan. 18. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdemes hamarabb beszerezni mindig az új adagot, de én pl. direkt kivettem az egyik csomagból egy levéllel, és azt nem használom, abból szoktam egy-egy szemet bevenni, ha valamiért pótolnom kell (pl. hányás-hasmenés). Az pont jó arra is, hogy ha elfelejtetted beszerezni, akkor onnan hirtelen be lehet egyet venni :)


Kérdésedre válaszolva: holnap menj gyógyszertárba és vedd meg, és vedd be az első szemet, mintha mi sem történt volna, tehát mintha a 7 napos szünet végén lennél. Semmiképp se vegyél be kettőt egyszerre, egyszerűen folytasd az egészet úgy, hogy most 8 napos szünetet tartottál. Az elején a biztonság kedvéért én az első héten óvszert is használnék.

2016. jan. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi mindkettőtöknek aranyosak vagytok :)
2016. jan. 18. 21:25
 3/3 anonim ***** válasza:

A betegtájékoztatókon elvileg le kéne hogy legyen írva, hogy mi a teendő ilyenkor. Az enyém azt javasolja, hogy vedd be amint tudod a kihagyott szemet, még ha ez két bogyó egyidejű bevételét is jelenti.

De az is nagyon hasznos tanács, amit az előző válaszoló írt, hogy legyen egy levél tartalékba hasonló esetekre, illetve, hogy ne aznap menj el kiváltani a gyógyszert, amikor szedni kezded, hanem jóval hamarabb.

2016. jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!