Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg bűn lenne a fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg bűn lenne a fogamzásgátlás?

Figyelt kérdés

[link]



A katolikus egyház a legkeményebben és legkövetkezetesebben képviseli azt az álláspontot igen régóta, hogy

A gyermek születése a házasság legfőbb célja és értelme (CC II/I., GS 50, HV II. 3., KK 1652);

- A nemi aktus nem választható el a megtermékenyülés lehetőségétől (HV II.6.)

- A gyermekek foganását bármilyen eszközzel vagy a természet rendjébe beavatkozva megakadályozni bűn (megszakított közösülés, pesszárium, gumióvszer, hormontabletta, méhbe helyezhető eszköz, stb) (CC II.2.) A termékeny aktusok és a már megszületett gyerekek sem adnak felmentést a szándékosan terméketlenné tett aktusokra, mert azok önmagukban erkölcstelenek.

- Nagyon indokolt esetben (mélyszegénység, betegség) lehet törekedni a gyermek foganásának elkerülésére, de kizárólag a szexuális egyesüléstől való – időszakos – tartózkodással. Az utóbbi négy évtizedben, az orvosi ismeretek bővülésével a puszta önmegtartóztatáshoz már igénybe lehet venni a női termékenységi ciklus ismeretét is, vagyis elegendő csak a termékeny napokon tartózkodni a teljes testi kapcsolattól. A ciklus figyelésére kidolgozott módszer – TCST, vagyis Természetes Családtervezés – az egyetlen elfogadható családtervező módszer a katolikus egyház számára. (HV II.10.) Újabban felsorakozott mellé ennek néhány továbbfejlesztett változata, pl. a Creighton Módszer.


2016. febr. 8. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

hm... kit érdekel a katolikus egyház véleménye?

most komolyan, ez a 21. század.

amúgy meg vagy megreformálja magát, vagy eltűnik az süllyesztőben előbb-útobb mint középköri csökevény.

2016. febr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"A katolikus egyház" Eddig olvastam.

Én amondó vagyok, hogy Isten azért teremtett minket így, hogy boldog pillanatokat okozzunk magunknak/másoknak. De azért ő is tehetne különbséget az élvezet, és az életre szóló gyerekvállalás, a betegségek megelőzése között. A "vágyainkról le kell mondani" hülyeség.

2016. febr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2es, rosszul gondolod, a katolikus egyház nem Isten "véleményét" nyílvánítja ki, hanem a sajáts dogmáit, amik a saját érdekeit szolgálták.
2016. febr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én csak katolikusig jutottam, de köszönöm, elég volt.


Nem.

2016. febr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Abortusz-ellenes vagyok, és a fogamzásgátló tablettákat is elítélem, de ez, ami itt van.... Ez kiba$zta a biztit.

A vallásokat is utálom, mindazzal a maszlaggal együtt, amit meg akarnak etetni az emberekkel.

Szánalmas.

Szerintem, ha van Isten, még ő is csak a fejét fogja az ilyen fanatikusok láttán...

2016. febr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Aha, tehát csak akkor kefélj, ha gyereket akarsz, egyébként bűn.

És ez hol van megírva?

Miért él akkor (majdnem) minden pap nemi életet ki-ki vérmérséklete szerint (házvezetőnővel, ministráns fiúval, titkos szeretővel, stb.)?

Aki az ilyen emberi utasításokat betartja, az szembe megy a józan ésszel...

Isten nem kér lehetetlent az embertől, márpedig a fent leírtak betarthatatlan emberi szabályok, aminek a célja a hívek terrorban tartása azon okból, hogy amíg a saját frusztrációjukban topzódnak (szexuális öröm megvonása, éhezés kizsákmányolás által, stb.), addig nem figyelnek oda a plébános nagyvilági életére, és az egyház fényűző pazarlására.

39f

2016. febr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én nagyon vallásosan nevelkedtem és bizony éltem párommal nemi élete és védekeztünk is, most kicsit rosszul érzem magam hogy ezt olvastam és kicsit félek hogy ha meghalok akkor valami rossz fog odaát történni velem :(
2016. febr. 8. 14:51
 8/12 anonim ***** válasza:
semmi nem fog történni veled ha meghalsz. meghalsz és kész. ami utána történik azt már nem fogod érezni.
2016. febr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Látod Kérdező(7)? Elérték, amit akartak: félelemben tartanak. Szerinted Isten, aki maga a jóság, azt akarja, hogy félelemben éljünk? Én is nagyon vallásos VOLTAM, a háttérmunkában is aktívan részt vettem (felolvasás, ministráns feladatok, karitatív munka stb.), és megcsömörlöttem (nem vagyok benne biztos, hogy ez a megfelelő szó). Iszonyatos képmutatás az egész, ami a katolikus egyházban megy, gyakorlatilag hányingerem lett tőle. Én arra törekszem, hogy jó ember legyek, legyen gerincem, és ha bármilyen tettemet felemlítik, akkor képes legyek belenézni a tükörbe. És sztem Isten is ezt várná az emberektől, nem pedig azt, hogy vki pap létére mocskolódva elhajtsa a pénzt kérő édesapát a templomból, majd 2 perc múlva a misén nagy ájtatosan pénzt kunyeráljon a hívektől... Próbálj meg gondolkozni, próbálj meg a dolgok mögé látni.

29N

2016. febr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne te félj miatta. Ha Isten valóban azt akarja, hogy ne védekezz, akkor továbbította volna az egyháznak, ők pedig továbbították volna neked, időben. Mivel ez nem történt meg, valaki hibázott, már pedig az nem te vagy. Egyébként is rá fogsz érni akkor foglalkozni azzal, hogy mi rosszat tettél, ha majd meghalsz, most ebben az életben kéne élni, annak pedig része az élvezet.
2016. febr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!