Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tanácsot szeretnék kérni ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tanácsot szeretnék kérni ha valaki volt már ilyen helyzetbe?

Figyelt kérdés
párommal babát tervezünk..már egy ideje abba hagytam a fogamzásgátlot de az még mindig nem állt be menzeszem azota is rendszertelen az utolso menzeszem nem piros szinü hanem barnás folyás volt 9 napig tartott..voltam vele már orvosnál pár honapja azt mondtam hogy fel van borulva a hormon háztartásom várjak amig helyre áll baba projektel probálkozak tovább
2015. dec. 26. 12:28
 1/2 A kérdező kommentje:
jövöhéten megyek ujra orvoshoz mertkivánccsi vagyok ő mit mond
2015. dec. 26. 13:22
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is, az utolsó nem rendes vérzés miatt én nagyon gyorsan csinálnék egy terhességi tesztet, az is okozhat ilyet. (Ha esetleg pozitív lesz, akkor nagyon gyorsan menj orvoshoz, mert elképzelhető, hogy progeszteron pótlásra szorulsz - a progeszteron hiány gyakran okoz a terhesség elején (és különösen akkor, amikor egyébként meg kellene, hogy jöjjön a menstruáció) elhúzódó barnázást, és sokszor vetélést).


Aztán, én annak idején, amikor abbahagytam a tablettát, egy évig tartott, mire a hormonháztartásom ismét magára talált, és ez nem ritka, hogy ennyi ideig tart. Mióta nem szeded?


Harmadrészt, babavállalás előtti bármiféle kivizsgálásod volt-e? Vérvétel? Ha nem volt, mindenképpen menj el a HÁZIorvoshoz, és kérd meg, hogy végezzenek egyet. Évente egy laborkontrollt a TB fizet. A vérkép, máj- és vesefunkció mellett mindenképpen legyen benne TSH, ami a pajzsmirigy állapotáról ad felvilágosítást. FONTOS, hogy a TSH értékét normálisnak tekintik, ha 0,4 és 2,5 között van (sőt, néhol még felső értékként a 4-et is elfogadják!), de babaváráshoz az a jó, ha 0,5-1,0 körüli az értéke. Ha ettől eltérő, akkor akár fizetősen is nézesd meg az fT3 és az fT4 értékét - a baba egészséges fejlődéshez elsősorban a megfelelő fT4 mennyiség a fontos, a te egészségedhez pedig az fT3. Sajnos a háziorvos ezeket a vizsgálatokat csak akkor írhatja fel, ha a TSH kívül esik a referenciatartományon, tehát pl. egy 2,0-es TSH-ra nem, pedig a baba egészsége szempontjából nagyon-nagyon fontos lenne.

Az fT4 10-18 ng/l, vagy más mértékegységgel 12-23 pmol/l között legyen! Ha alacsony, mindenképpen vissza az orvoshoz! A baba idegrendszerének egészséges fejlődése szempontjából az fT4 talán a legfontosabb hormon, ami jelen kell, hogy legyen. Már pici mértékű csökkenés esetén is értelmi fogyatékos lesz.


Tehát:

1. Csináltass egy éves labort

2. TSH értékét figyeld

3. Ha az eltérő a 0,5-1,0 -től, akkor nézess fT3-at és fT4-et is! (egyébként nem drága, valami párszáz forint)

pl. Centrumlab: [link] nekik az országban sok helyen van vérvételi helyük, és olcsók is.

2016. jan. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!