Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Művi meddővé tétel után lehet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Művi meddővé tétel után lehet még gyerekünk? Hogyan?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok. (Előre köszönöm annak aki időt szán rá és végigolvassa a történetem.)


Én sosem akartam gyereket.

A gyerekek nem érdekelnek, nem szeretem ha valamit fellöknek vagy összepiszkolnak nem szeretem a buta kérdéseiket, a sikítozásukat stb. Nincs hozzájuk türelmem, egyszerűen nekem ez nem megy.

Mindig is tudtam, hogy nem akarok gyereket ezért a művi meddővé tételre esett a választásom. Ugyan még nem végeztettem el, de hamarosan sor kerül rá.

(A többi védekezési módszert macerásnak találom vagy pedig nem tartom megbízhatónak. Sokszor átgondoltam már, átbeszéltem az orvossal is azért maradtunk ennél a megoldásnál.)


Szóval én nagy valószínűséggel el fogom végeztetni ezt a műtétet, mert irtózom attól, hogy teherbe esem véletlenül.


Viszont ma történt valami... Nagyon felzaklatott a dolog.

Láttam egy régi szerelmemet a fiával. (Nem tudtam, hogy azóta van egy fia) És nem is tudom elmagyarázni, de olyan mély érzelmeket váltott ki belőlem a dolog. Nem a kisgyerek, hanem a pasi. Valahogy olyan más volt, annyira elképesztő módon kedves volt a kissráccal és nem is tudom... Olyan érdekes volt ez az egész szituáció.

Mintha csak álmodtam volna az egészet.

Valahogy a szívem szakad meg, amiért nem lehetek ennek a részese. Féltékeny vagyok vagy nem tudom mi ez az érzés.

Talán az zavar, hogy nem én adtam meg neki ezt az "ajándékot" és hogy most boldogabb. Ennek persze szívből örülök, de felmerült bennem a kérdés, hogy akkor engem egy idő után minden pasi el fog hagyni? Mert ha nekem nem lesz gyerekem akkor ő miattam sosem fogja ezt az érzést átélni. És előbb utóbb lehet lelép egy másik nővel, akivel családot alapít.


Nem tudom mihez kezdjek.


Én nem akarok gyereket. Viszont azt el tudom képzelni, hogy ha valakit nagyon-nagyon szeretek akkor esetleg vele megpróbálnám. De én rosszul vagyok attól, hogy teherbe essek és bennem legyen egy kisbaba. Viszont ha mondjuk örökbe fogadunk akkor az meg mégiscsak egy idegen gyereke, nem a páromé. Gondolom csak szeretné, ha rá hasonlítana és az ő saját gyermeke lenne ...


Egész nap emiatt a sok butaság miatt sírtam... :(

Fogalmam sincs mihez kezdjek.


Én nem szeretnék gyereket. Pelenkázni se akarom, kihordani sem mert kiráz tőle a hideg és már most a rosszullét kerülget.


De mi lesz ha később lesz egy komoly kapcsolatom és a párom gyereket szeretne?

Ha mondjuk átesem a művi meddővé tételen akkor milyen lehetőségeink lesznek még?

Tudom, lehet örökbe fogadni... De arra nincs valami mód, hogy a párom gyermeke legyen? Úgy értem ilyen béranya dolog nincsen nálunk? Vagy hogy működik ez, mert én erről semmit sem tudok. (Sosem érdekelt így nem kérdeztem meg róla az orvost sem).


Remélem lesz legalább egy ember aki megérti mi a problémám. Tudom, hogy az egész logikátlan és úgy tűnik magam sem tudom mit akarok, engem is nagyon meglepett most ez a dolog.


Aludni sem tudok, mert folyton ezen jár az agyam.


2010. márc. 24. 02:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
65%

Első hozzászóló vagyok.


Nem veszem ezeket a dolgokat sehonnan, csak feltételezem. Próbálunk itt egy páran lebeszélni feltételezhetően életed egyik legnagyobb baklövéséről. Elég kényesnek látszol, nem igazán értem, hogy mire fel. Nem ezer meg ezer gyerekről van szó, akiket utálni kell, hanem a saját gyerekedről van szó, akit szeretni kell. Nem abból áll egy gyerek, hogy csak pelenkázod. Pelenkázás után megeteted, majd elaltatod, játszol vele, elszórakozol. Ez megy 1-2 évig, majd elmegy 3 éves kortól óvodába (te meg dolgozni), majd elmegy a gyerek iskolába és telnek az évek, már az érettségi meg a diploma lesz a kezébe. Nem szeretnél büszke lenni senkire az életben?


Gondolkodásoddal valami baj van, szerintem találd meg a problémát és változtass. Szerintem.


Ez csak a saját véleményem. Szerintem ne "köttesd" el magad. Szerintem. Remélem így lesz, és remélem neked a legjobbakat.

2010. márc. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

É csak ennyit akarok mondani: Majd egyszer ha eléred azt a kort (50 környéke) és ülsz egy padin , ahol boldog nagyszülők büszkélkednek a gyönyörű unokájukkal és te ott ülsz egymagad , mert se gyereked, se senkid majd lapozz ide vissza és olvasd el még egyszer amit írtál.

Vagy majd akkor, amikor nem lesz senkid, aki öreg korodra rád nyissa az ajtót. Nyugdíjas éveimet el sem tudom képzelni attól szebben, h. az unokákat viszem kirándulni, játszótérre és a gyerekeim a büszkeségem, akikről elmondhatom, volt miért eddig élnem.....


Kidobnád a taccsot a pelenkától??? A mikor te WC-zel, attól nem kell hánynod??

De a te dolgod......

2010. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Teljesen meg tudlak érteni........ Én is igy vok a meddőségivel, de itthon ellenzik, hiába vok már 23 éves nő..... de én ugy vok vele h inkább soha ne lehessen gyerekem, minthogy egyszer szüljek pl. egy down-kóros babát, akit fejleszteni kell meg kinlódjak vele........ tudom, mert a családomba is van ilyen.. és rosszul vagyok ettől Én is.... Végeztesd el!! Már Én is gondolkozok rajta, de ehhez pénz is kell
2012. júl. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!