Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Művi meddővé tétel után lehet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Művi meddővé tétel után lehet még gyerekünk? Hogyan?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok. (Előre köszönöm annak aki időt szán rá és végigolvassa a történetem.)


Én sosem akartam gyereket.

A gyerekek nem érdekelnek, nem szeretem ha valamit fellöknek vagy összepiszkolnak nem szeretem a buta kérdéseiket, a sikítozásukat stb. Nincs hozzájuk türelmem, egyszerűen nekem ez nem megy.

Mindig is tudtam, hogy nem akarok gyereket ezért a művi meddővé tételre esett a választásom. Ugyan még nem végeztettem el, de hamarosan sor kerül rá.

(A többi védekezési módszert macerásnak találom vagy pedig nem tartom megbízhatónak. Sokszor átgondoltam már, átbeszéltem az orvossal is azért maradtunk ennél a megoldásnál.)


Szóval én nagy valószínűséggel el fogom végeztetni ezt a műtétet, mert irtózom attól, hogy teherbe esem véletlenül.


Viszont ma történt valami... Nagyon felzaklatott a dolog.

Láttam egy régi szerelmemet a fiával. (Nem tudtam, hogy azóta van egy fia) És nem is tudom elmagyarázni, de olyan mély érzelmeket váltott ki belőlem a dolog. Nem a kisgyerek, hanem a pasi. Valahogy olyan más volt, annyira elképesztő módon kedves volt a kissráccal és nem is tudom... Olyan érdekes volt ez az egész szituáció.

Mintha csak álmodtam volna az egészet.

Valahogy a szívem szakad meg, amiért nem lehetek ennek a részese. Féltékeny vagyok vagy nem tudom mi ez az érzés.

Talán az zavar, hogy nem én adtam meg neki ezt az "ajándékot" és hogy most boldogabb. Ennek persze szívből örülök, de felmerült bennem a kérdés, hogy akkor engem egy idő után minden pasi el fog hagyni? Mert ha nekem nem lesz gyerekem akkor ő miattam sosem fogja ezt az érzést átélni. És előbb utóbb lehet lelép egy másik nővel, akivel családot alapít.


Nem tudom mihez kezdjek.


Én nem akarok gyereket. Viszont azt el tudom képzelni, hogy ha valakit nagyon-nagyon szeretek akkor esetleg vele megpróbálnám. De én rosszul vagyok attól, hogy teherbe essek és bennem legyen egy kisbaba. Viszont ha mondjuk örökbe fogadunk akkor az meg mégiscsak egy idegen gyereke, nem a páromé. Gondolom csak szeretné, ha rá hasonlítana és az ő saját gyermeke lenne ...


Egész nap emiatt a sok butaság miatt sírtam... :(

Fogalmam sincs mihez kezdjek.


Én nem szeretnék gyereket. Pelenkázni se akarom, kihordani sem mert kiráz tőle a hideg és már most a rosszullét kerülget.


De mi lesz ha később lesz egy komoly kapcsolatom és a párom gyereket szeretne?

Ha mondjuk átesem a művi meddővé tételen akkor milyen lehetőségeink lesznek még?

Tudom, lehet örökbe fogadni... De arra nincs valami mód, hogy a párom gyermeke legyen? Úgy értem ilyen béranya dolog nincsen nálunk? Vagy hogy működik ez, mert én erről semmit sem tudok. (Sosem érdekelt így nem kérdeztem meg róla az orvost sem).


Remélem lesz legalább egy ember aki megérti mi a problémám. Tudom, hogy az egész logikátlan és úgy tűnik magam sem tudom mit akarok, engem is nagyon meglepett most ez a dolog.


Aludni sem tudok, mert folyton ezen jár az agyam.


2010. márc. 24. 02:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Én mondom a frankót, ok?


Szerintem te vagy agyon voltál kényeztetve, vagy valami ilyesmi lehet a háttérben. MERT: Ezt az igényességet, és "irtózom a pelenkától" dolgot nem engedhetnéd meg magadnak.

Ne haragudj már, de a pelenkában meg kell fognod a szart? Nem. Ha a baba popsiját megmosod, utána a kezedet megtudod mosni? Igen.


Szerintem te a magad önsajnálatától (vagy minek lehet ezt nevezni) nem tudsz hova bújni. Elkötteted magad? Normális vagy te? Nem az én dolgom beleszólni, de egyszer minden férfi akar majd előbb utóbb gyereket. Nem azért megy hozzá a feleségéhez, hogy csak dugjanak és eltartsa a dugásért. Olcsóbban kijönnénk egy ku**ából, nem gondolod?


Szó mi szó, szerintem te sem tudod mit akarsz. Ilyen műtétet ha megcsináltatsz, akkor te nem vagy normális. Ennyit rólad.


Pontozzatok le, az sem érdekel, de egy baba igen is szép dolog.

2010. márc. 24. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
hány éves vagy kérdező?
2010. márc. 24. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne tedd meg. A férjed valószínűleg tényleg akar majd később gyermeket és lehetséges, hogy neked is kedved lesz hozzá. Szerintem is valami gond lehet a gondolkodásoddal, amiről te nem tehetsz. Ilyen szar társadalomban élünk, ami ilyenné teszi az embereket.

Egy nőt igenis arra kellene felkészíteni, hogy majd gyermeke lesz, de az, hogy irtózol attól, hogy egy baba legyen a testedben, hát nem tudok mit szólni, ez tényleg csak a nagy szabad és liberális társadalom egyik hajtásaként kell értelmeznem.


Nekem is rengeteg ilyen hülyeségem van, amikről nagyon jól tudom, hogy nem lennének, ha normálisabb lenne a világ. Szerintem ne csináltasd meg ezt, nem jársz jól vele. Vagy tényleg ott a béranya, talán az jó lenne.


De a legjobb, ha megpróbálod megváltoztatni magad, az egész gondolkodásodat. Tudom, nagyon nehéz, de megéri. :)

2010. márc. 24. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a művi meddővé tétel végleges. Szigorú szabályi vannak az elvégzésének. 35 felett, vagy 3 gyerek után, esetleg egészségi problémák miatt.

Szerintem várjál vele, ne kapkodd el, mindenképp tablettával kezd a védekezést. Pár év mulva eldöntheted, hogy tényleg akarod-e.

2010. márc. 24. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon kevés férfi van aki komoly kapcsolatot akar veled annak ellenére hogy te megge lettél a saját akaratodból.

Ismerek olyan párt akiknek nem lehet saját gyerekük pedig nagyon szeretnének már, mindenük megvan, vállalkozás, saját ház, autó de nincs örömük az életben, ha megöregszenek akkor majd esetleg a testvéreik gyerekei néha rájuk néznek hogy élnek e még de semmi több.


Lehet hogy még később szeretnél gyereket, nem tudhatod, lehet hogy megváltozik a véleményed erről. Szerintem a szüleid is szeretnének unokát és te se szeretnéd hogy idős korodra teljesen egyedül maradj.

2010. márc. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Meddő*
2010. márc. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia:)

Hány éves vagy?


Nekem pont ugyanez volt, bár én nem akartam műtétet. Én is rosszul voltam a gondolattól, hogy terhes legyek, meg hogy bennem legyen egy kisbaba. Soha nem akartam gyereket, féltem a szüléstől, a rla való gondolskodástól. Mindig azt kívántam hogy bárcsak sose lennék terhes. És én duplán védekeztem( óvszer+ tabletta) és még így is paráztam. Aztán mostmár abbahagytam a gyógyszert, mert gondok voltak vele. Azóta gumival csináltuk. Eltelt pár hónap és nem akart visszaállni a mensesem. Annyira bozasztó érzés volt, hogy lehet meddő lettem. Rettentő érzés, üresség és értéktelenség érzése kerített hatalmába:S Egy nőnek a legnagyobb kincse a termékenység! És szerintem nagyon ritka az olyan pasi aki nem szeretne saját gyereket majd:) Mi is így voltunk a párommal, -ááá mi soha nem akarunk gyereket, minek az, elleszünk ketten is- . És amikor megtudta a párom hogy gond van a hormonrendszeremmel és lehet a fog. gátlótól meddő lettem, akkor teljesen kiborult. Közben arra is gyanakodtunk hogy esetleg azért nem jött meg , mert terhes vagyok. És azt mondta erre, hogy bárcsak terhes lennék, minthogy meddő. És hogy ő szeretne apa lenni, mert az csodálatos érzés lehet:) És én is szeretnék anya lenni:) Lehet hogy sok nehézséggel és kellemetlenséggel jár, de gondold el micsoda öröm ha egy kislány/kisfiú mondja hogy szeretlek anya:) Ennél jobb érzés nincs is a világon:) Szerintem ne csináltasd meg a műtétet, hidd el meg fogod bánni, és szerintem a párod is akar majd gyereket később. 100% hogy meg fogod majd gondolni magad, és akkor már lehet nincs visszaút. És megteheted hogy duplán védekezel, azzal tuti hogy nem lesz baj:) Sok sikert! Remélem segítettem.

19 Lány + 19 fiú

2010. márc. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

11:21 es vagyok.

Majd írd le hogy döntöttél lécci:)

2010. márc. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

03:22

Én egyáltalán nem voltam elkényeztetve, sokszor kajára sem volt pénzünk! Érzelmileg sem voltam elkényeztetve és egyáltalán sehogy sem.

Csak nem bírok ilyesmit megcsinálni, mert rosszul vagyok tőle. Tuti kidobnám a taccsot. De ha kényességnek számít, hát akkor legyen. A helyzetemen nem változtat.


És nem azzal van bajom, hogy nem tudok kezet mosni utána! Már attól kész vagyok, ha ránézek (barátnőmnek van gyereke, ott is ki kellett mennem a szobából amikor pelenkát cseréltek mert nem bírtam).


Nem tudom honnan veszed, hogy én eltartatom magam.

Inkább én tartom el a páromat is sokszor.

Elásnám magam, ha engem más tartana el.


Szerinted nem vagyok normális?

Az normálisabb dolog lenne ha én is szülnék a világba vagy ezer gyereket de egyiket sem szeretném és úgy kellene felnőniük, hogy utálom őket?


Nem tehetek róla, ha eszemben sincs szülni, és nem érzem magam nőnek és ha engem ez így NEM zavar.

Tisztában vagyok vele, hogy milyen vagyok. Szerintem így a legjobb a gyerekeknek is, mert én nem lennék jó anya. Nem is akarok az lenni. Ez az egész dolog nagyon távol áll tőlem.


03:58 Már nem vagyok fiatal és a véleményem azt hiszem már nem fog változni a korral. Régen én is ebben bíztam, de nem így lett.


05:26 Lehetséges, hogy a társadalom is közrejátszott, mert különben nem tudom miért lettem ilyen. :)


Már próbáltam megváltoztatni a gondolkodásmódom, de valahogy mindig az lett a vége, hogy rosszul lettem a egész témáról és úgy éreztem ketrecbe akarnak zárni és menekültem.

Nem bírom ha ilyen végleges döntésekről van szó (pl. egy kisgyerek) mert úgy érzem túlságosan lekötne és ösztönösen elfutok inkább. A pasiknak könnyű, nekik nem kell megszülni és nem is kell annyit foglalkozniuk vele. Nem ők pelenkázzák, etetik, szoptatják, mosnak rá stb. Nekik csak a jó része marad, hogy játszanak vele és hasonlók. Hát abban én is benne lennék, mert az nem akkora felelősség és nem jár annyi gonddal.


Egyébként nem vagyok ilyen, szembe szoktam nézni a problémákkal és szeretek felelősséget vállalni és nehéz feladatokba belevágni. De ilyenkor azt érzem, hogy én egyáltalán nem akarok csak rám van kényszerítve.


05:45 Én hallottam valamit, hogy nőknél vissza lehet csinálni, műtéttel. De nagyon kis százalékban sikeres, és nem is hiszek benne igazán.

Már vártam vele, sok éve ezt akarom. Próbáltam mindenfélét, tablettát, óvszert kúpot stb.

De igazad van, még egy kicsit várni fogok most úgyis a munkámra koncentrálok, így egy ideig ráérek ezzel.


07:26

A szüleimnek már milliószor elmondtam, hogy nem lesz gyerekem. Különösebb siránkozás nem volt miatta, de úgy érzem nem vették komolyan.

Mellesleg ha lenne gyerekem azt se engedném a szüleimhez, csak ünnepek alkalmával (kényszerből) ha én is ott vagyok.

Nekik nem való gyerek, engem sem kellett volna vállalniuk.

A pasijaimat is védem tőlük, mert azt sem akarom, hogy beszéljenek egymással. Apám mindenkit csak szidni tud, az én fejemhez is válogatott sértéseket vág. Nem hagyhatom, hogy elüldözze a szerelmemet. Ráadásul ez nekem olyan kellemetlen, hogy aggódnom kell vajon mikor mond valami olyat, amit nem kéne...

Szóval ez az érv nálam nem jön be. Nem érdekel, hogy a szüleimnek lesz-e unokája vagy sem, nem is érdemelnék meg. Plusz ez az én döntésem, kicsit sem érdekel, hogy nekik tetszik-e.


11:21 Nekem egyszer 8 hónapig nem volt meg, az orvos is mondta, hogy nincs peteérésem. Biztos furcsa, de én örültem neki. Imádtam! Megkönnyebbülés volt az egész, hogy nem kell félnem a terhességtől és nem kell folyton a betétekkel bajlódnom.

Na persze aztán később újra megjött és azóta is minden hónapban... Én visszasírom azt az időszakot. Egyedül az zavart, hogy milyen hatása van a szervezetemre, nem-e lehet tőle bajom, mert mégiscsak úgy természetes, ha megjön. De én nem éreztem ürességet.


A dupla védekezéssel csak az a gond, hogy tablettát én nem akarok szedni a gumit meg a párom nem tudja elviselni :)


De még egy kicsit várok ezzel a döntéssel, addig majd lesz valahogy a védekezés.



Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem várok még a döntésemmel egy keveset, addig másfajta védekezést választok.

2010. márc. 24. 13:56
 10/13 anonim ***** válasza:

hát a művi dologtól már nincs visszaút.

SZerintem tetess fel magadnak spirált. AZt legalább ki lehet szedni vagy ilyesmi.

Az első válaszolóval annyiban egyetértek h előbb utóbb minden pasi akar majd gyereket. Lényegtelen h mikor...de egyszer igen.

Hiába irtózol ezektől a dolgoktól, ezek a világ legtermészetesebb dolgai. Kinek keresed a pénzt? Kiről gondoskodsz majd? Illetve öregségedre ki gondoskodik rólad? Hát senki. Egy napon arra ébredsz majd h az ég világon nincs senkid. Még annyi se akihez szólj ha gondod van.

A szülők nem élnek örökké, a barátok is előbb-utóbb szétszélednek...na és persze a pasi...na az meg keres egy olyan nőt, aki örömet okoz neki. 10ből 8 pasi (még a legjobban családellenes is) megváltozik és apa akar lenni.

Ha majd meglátod őket h mindnek van gyereke, te meg nem fogsz tudni szülni egyet sem. Ha ez ilyen érzést váltott ki belőled, akkor ha több volt pasidat is látod?? Akkor meg fogsz bolondulni az irigységtől/szomorúságtól/vagy a bűntudattól?

2010. márc. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!