Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek-e terhes?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek-e terhes?

Figyelt kérdés
4-5 hónapja szedem a Symicia nevű fogamzásgátlót. Jelen pillanatban máshol tartózkodom, mint ahol lakok, és otthon hagytam a következő levelet. Tegnap már el kellett volna kezdnem szedni, de ma vettem észre, hogy nincs nálam. Az lenne a kérdésem, hogy ha egy teljes hetet kihagyok a bogyóval és utána kezdem ugyanabban a megszokott időben, akkor lehetek-e terhes, ha közben együtt vagyok a párommal? Akár óvszerrel, akár nélküle...

2015. nov. 5. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Inkabb ovszerrel legyetek egyutt. Es a kovetkezo menzeszkor kezd szedni a levelet :)
2015. nov. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A menzeszem még most is tart, mert múlthét szerdán kellett megjönnie. De egy teljes hónapot nem akarok kihagyni. Akkor elkezdhetem, nem?
2015. nov. 5. 09:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha 7 napnál hosszabb szünetet tartasz, akkor ugyanúgy kell eljárni, mintha újonnan kezdenéd el szedni: legalább 1 hónapig kiegészítő védekezést kell alkalmazni.
2015. nov. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akk kezd. Csak annyi h gumival vedekezzetek. Biztonsag kedveert
2015. nov. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És mi van,ha szerdán kellett volna kezdenem megint, de én most vasárnap kezdem? Akkor még tart a hatás és nem kell 1 hónapnak kiesni, ugye?
2015. nov. 5. 09:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tart a hatás, értsd már meg! Ha több, mint 7 nap szünetet hagysz, akkor kell a kieg.védekezés. Abban nem is vagyok biztos, hogy nem-e kell megvárni a köv.menzeszt, és akkor újrakezdeni?! Hívd fel a dokidat és kérdezd meg.
2015. nov. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nem az előírásnak megfelelően szeded a gyógyszer nem nyújt védettséget. A betegtájékoztatón rajta van mikor kell elkezdeni szedni és mikortól nyújt védettséget. Ha menetközben az előírás szerinti 7 napos szünetnél hosszabb időt hagysz ki, vagy nem az előírás szerint tartasz szünetet, akkor nem nyújt védettséget. Ez esetben újból, azaz előröl kell elkezdeni szedni ahogyan a betegtájékoztatón szerepelt az első alkalommal, tehát a menzeszhez igazítottan! Ilyenkor a védettség majd ismét annyi idő elteltével alakul ki, ahogy az a tájékoztatóban szerepel. Világos ugye?

A köztes időben pedig jöhet az óvszer, hacsak nem akarod a teherbeesést kockáztatni.


Amúgy ha óvszerrel vagy együtt a pároddal, akkor sem a fogamzásgátló szedése alatt, sem azon kívül nem lehetsz terhes, mert az önállóan is 100%-os védettséget nyújt.

2015. nov. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Világos minden. Köszönöm a segítséget.
2015. nov. 5. 10:38
 9/9 anonim ***** válasza:
óvszerrel inkább, úgy a biztos
2015. nov. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!