Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Fogamzásgátló és trombózishajlam. Miért nem foglalkoznak vele?
Nőgyógyász szerint minimális az esélye, hogy trombózist kapjon tőle az ember. Ez a kijelentése engem kicsit meglepett, mert anélkül hogy halotta volna az anamnézisem, ami egy mások orvos szerint pozitív (nem nőgyógyász) és vizsgálnak is trombózishajlam irányába komolyan...Mondjuk nekem nem védekezés, hanem PCO miatt került szóba a gyógyszer.
A kérdés ihletője, hogy más dokik is ilyen félvállról veszik ezt? Mert ha én nem kérdezek rá, ő nem mondja...és mondd a minimális kockázatot annak, akinek szinte más betegség sincs a családban.
Jó kérdés. Ezen én is sokat gondolkodtam már... Talán az lehet az oka, hogy arról nem igazán értesül már az orvos, ha a páciense trombózist kap a tablettától, mert az a beteg nem a nőgyógyászaton fog kikötni a bajával. És egy ilyen eset után lehet még nőgyógyászt is vált...:D
Egyébként fogamzásgátló nélkül 100 ezer nőből kb. 2 kap trombózist, tablettával 6-12. Ha úgy vesszük, az még tényleg nem annyira nagyon sok, csak hát ha van egyéb rizikótényező is, akkor még nagyobb az esély.
Ráadásul PCOS-re olyan szereket szoktak adni, amik antiandrogén hatásúak, azok pedig jobban növelik a kockázatot, mint más típusú tabletták.
Mondjuk én azzal sem feltétlenül értek egyet, hogy PCOS-re mindenképp fogamzásgátlót kell adni, ha az ember épp nem kíván teherbe esni..
Nemrég jött a telefon, hogy édesanyám az intenzíven fekszik, trombózissal.
Nem rég lett új barátja, és szerette volna felíratni a tabit, mert a gumihoz "túl ügyetlen", a többinek utánanézni meg lusta. Eleve tabit 40 fölött nem lehet írni (tudomásom szerint), de anyámnak a kedves doktorbácsi mégis a "legkisebb hormontartalmút" felírta, hogy ennek minimális a kockázata. Na ja...
Anno, nekem szólt a mamám is, ha esetleg eljutok oda, akkor figyeljek oda nagyon magamra, mert a mi családunkban erre hajlam van, neki is volt gondja vele. Szóval mentem a nődokihoz én is, ahol kb ránézésre felírt egy fogamzásgátlót, azt szevasz. Ennyi volt a konzultáció. Aztán elmentem egy másik nőgyógyászhoz, akit nagyon ajánlottak, ő megvizsgált és mondta, hogy nekem a bogyó az bukó.
Szóval nagyon mikor ott álltam a kórházba, anyám ágyánál hirtelen nem tudtam kire haragudjak, a nődokira, aki jóhiszeműen kitette ennek anyámat, vagy anyámra, aki a szexualitást ilyen áron is kényelmessé akarta tenni, vagy magamra, mert fel sem merült bennem, hogy játszana az életével ilyen körülmények között...
De ami az igazán meglepő volt a történetben, az, hogy az intenzív kórtermében, akkor és ott kb. minden negyedik női pánciens azért feküdt ott mert szintén tabi és szintén trombózis veszély.
Szóval akkor elgondolkodtam azon, hogy az orvosok nem gondolkodnak ilyenkor? Azért kicsit durva még nekem is, hogy minden negyedik lány azért fekszik ott, mert nem is szedhetne tabit és megkapják. Szerintem az orvosok nagyon félvállról veszik ezt a dolgot. Ezért a páciensnek nagyon észnél kell lenni!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!