Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 3 éve szedek tablettát, de...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 éve szedek tablettát, de eddig még ilyen nem fordult elő velem. Mi ilyenkor a teendő? :/

Figyelt kérdés
Szóval ugye megvolt a menzeszem és a 8. napon (csüt.) nem vettem be a tablettát, mivel elfelejtettem (este 9-10 körül) így másnap reggel (pént.) vettem be (8körül) .. mit ad Isten aznap este is elfelejtettem bevenni, így a következő nap (szombat)vettem be szintugy reggel 8kor. Aznap (szombat) viszont este 10kor is bevettem az aznapi tablettát. Tegnap(vas.) este pedig lefeküdtem a barátommal és szintugy este vettem be a tabit. Ebből a kavarodásbol lehet valami probléma? :/ (kissé bonyolult tudom)
2015. aug. 31. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, senki nem olvassa el a betegtájékoztatót?

Nem tudom milyen tablettát szedsz, de valami hasonló lehet a betegtájékoztatójában.

"- Ha az első héten felejtett el bevenni egy filmtablettát: 

Mielőbb be kell venni a kimaradt adagot, még abban az esetben is, ha a késedelem hosszúsága miatt ekkor két filmtabletta bevétele szükséges. Ezt követően az előírt időpontokban kell szedni a készítményt, azonban 7 napon keresztül kiegészítő fogamzásgátló módszert (például óvszert) is kell alkalmazni. Ha a megelőző 7 napos időszakban közösülésre került sor, nem zárható ki a terhesség lehetősége. Ebben az esetben haladéktalanul értesítse kezelőorvosát."

Úgyhogy lehet probléma.

2015. aug. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
jó azért ez kevesebb mint 12 óra nem a világ vége.. amugy meg más nyelvu a betegtájékoztatóm (Maitalon). Nem kell kb leszedni a fejem normálisan rákérdeztem.Nem kis 15 éves vagyok aki nem tudja szedni a tablettát csak egyszeruen van hogy az ember elfelejti.
2015. aug. 31. 17:40
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, van olyan, hogy az ember elfelejti, viszont ilyenkor nem ártana a betegtájékoztató szerint eljárni.

És az, hogy 9-10 óra körül elfelejtettem (és ha az mondjuk 9 óra), de másnap 8 körül bevettem (és mondjuk az inkább majdnem 9 óra), szóval ha az pont a 12 óra határán van, márpedig azon van, akkor van okod némi aggodalomra. És olyankor alap, hogy legalább ha utána élsz nemi életet, akkor alkalmazol kiegészítő védekezést. Szerintem.

De én sem pisis 15 éves vagyok, azért is nálam előbbre való a felelősség, de hát nem mindenkinek, függetlenül attól, hogy hány éves...

Szóval most már csak reménykedhetsz, hogy nem leszel terhes...

2015. aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"amugy meg más nyelvu a betegtájékoztatóm (Maitalon)"

Nos, akkor tessék, itt van magyarul:

ogyei.gov.hu/kiseroirat/bh/bh_0000033084_20130208113259.doc


És a kérdéses rész:

"Egy filmtablettát hagyott ki az első héten

Vegye be a filmtablettát, amint az eszébe jut (még akkor is, ha ez két tabletta egy idejű bevételét jelenti), és a következő tablettákat a szokásos időben vegye be. Alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 napon pl. óvszert. Ha a mulasztás előtti héten nemi együttlétre került sor, akkor számolnia kell azzal, hogy a terhesség kockázata fennáll. Ebben az esetben forduljon orvosához."

2015. aug. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
KÖszönöm
2015. aug. 31. 22:23
 6/10 A kérdező kommentje:
És a "mi ilyenkor a teendő-re" is kaphatnák választ? Szóval keressem fel az orvosom ez ügybe, szedjem tovább rendesen a gyogyszert, vagy csak üljek a babérjaimon és rémizgessem magam? :)
2015. aug. 31. 22:25
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is 3 éve szedek tablettát:)


Szerintem ne aggódj. Velem is az elmúlt 2 hónapban 3x is előfordult,elég stresszes most az életem.Előtte soha.

Sőt,ebből a 3 hibából 1 alkalom az volt,mikor bevettem szombaton délben-én akkor szoktam-a munkahelyemen az aznapi adagot.Erre 2 órakor gyorsan előveszem megint a levelet és mintha semmire nem emlékeznék beveszem a vasárnapi adagot.Egymás után Kettőt vettem be.Vasárnap nem vettem be,ennyi.


Mégsem történt semmi:)

Ezek a gyógyszerek már hatnak annyira,hogy ne legyen semmi gond.

Én nem mindig a betegtájékoztató szerint járok el,próbálok józan ésszel is gondolkodni:)


Szóval ne aggódj:)

L

2015. aug. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Elfelejtettem írni,hogy én a helyedben tovább szedném ugyan ugy a tablettát.Hidd el,semmi gond nem lesz.

2015. aug. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Végre egy nyugtató válasz :) ... aztán ma barnás folyásom is volt de az ha minden igaz felfázás lesz. Anyu is nyugtatott de jol ráparáztam . Azért holnap behívok dokinak hogy megnyugodjak. Köszönöm :)
2015. szept. 1. 00:00
 10/10 A kérdező kommentje:
ma voltam nőgyógyászomnál (Szerda). Hüvelyi ultrahanggal megvizsgált, azt mondta nem kell aggódnom. 2 hét mulva éves ellenőrzés. Köszönöm a "megnyugtatást" hölgyeim. :)
2015. szept. 2. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!