Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Abortusz esetén tényleg lehet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abortusz esetén tényleg lehet szülő beavatása nélkül képviselőt kérni, akinek az engedélyével elvégezhető a műtét?

Figyelt kérdés
Szüleimnek biztos, hogy nem mondhatnám el, de ez lenne a legjobb megoldás, mivel még kiskorú vagyok.
2010. márc. 10. 18:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

nem...és sztem nem jó ötlet eltitkolni ilyen komoly dolgot a szüleid elől...

később megbánod ha idősebb leszel..

hidd el

2010. márc. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az elöttem szólót mond el a szüleidnek vagy legalább anyukédnak vagy akivel jobb a viszonyod lehet hogy először mérgesek lesznek de utána megbékélnek és melletted fognak álni.

EGy abortusz nagyon nehéz.

Hány éves vagy?

2010. márc. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia! holnap lesz egy hónapja, hogy abortuszom volt :( muszáj volt sajnos. nekem nem kellett a szülői beleegyezés,ugyanis 21 éves vagyok, de tudtak róla! Az ő gyermekük és vagy,és biztos hogy szeretnének tudni róla! Az abortusz nem olcsó(28920 Ft),igaz nekem az "apuka" fizette, de ezenfelül is vannak költségek. Nőgyógyász(ha maszekhoz mész), betétek, esetleg gyógyszer... Na meg persze 2-3 napot kórházban kell töltened. Nekem is mérgesek voltak a szüleim, de tudták hogy az nem megoldás most hogy veszekedjenek velem. Fura módon anyukám végig mellettem állt-bármikor beszélhettem vele, eljött velem orvoshoz...apum nehezebb eset volt, egy hétig nem szólt hozzám,de már lenyugodott. Mindenképp mond el legalább az egyiknek(amelyikben jobban bízol!) segíteni fognak! Mert ha valaki ilyenkor nem áll ki a gyermeke mellett,az nem való szülőnek. Hibázott a gyerek,de akkor is az ő gyereke! És ne hidd hogy anyukámmal nekem jó volt a viszonyom előtte.. soha nem beszéltünk szex témáról!!! Azóta pedig sokkal közelebb kerültünk egymáshoz! Most így hirtelen ennyit tudok mondani,de ha bármi kérdésed van,írj,és válaszolok.
2010. márc. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Higyjétek el, ha bármi remény is lenne, hogy mellémálljanak, elmondanám, de sajnos nem olyan a helyzet....am. 15 éves vagyok...ti mit csinálnátok?-megtartás, örökbeadás kizárva, marad az abortusz....szülők nélkül...
2010. márc. 10. 19:01
 5/14 anonim ***** válasza:
Szülők nélkül nem fog menni. A magyar törvénykezés emlékeim szerint korlátozottan cselekvőképesnek tart 14-18 éves korig. Szüleid a törvényes képviselők. Más nem lehet. És egy orvos sem fogja megrizikózni a beavatkozást.
2010. márc. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, h szülők nélkül nem lehet. Miért nem mondhatod el nekik? Ha baleset történt (kiszakadt az óvszer vagy hasonló), akkor biztos h nehezen, de meg fogják érteni.

De nem szabad sokáig húznod a dolgot...egyik volt osztálytársam azért szült 15 évesen, mert nem merte elmondani az anyjának, h terhes...utána meg már késő volt, és nem lehetett elvetetni.

2010. márc. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
9%
15 évesen? Így jártál, legközelebb gumit kell venni.
2010. márc. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Esetleg menj el a kórházba, vagy egy tini ambulanciára, és kérdezd meg. Ott legalább biztos infót adnak... Hány hetes terhes vagy?:S
2010. márc. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen! arra mindenképp figyelj oda, hogy az utolsó menzeszed első napjától számold a napokat/heteket. ugyanis csak 12 hetes-ig végzik el az abortuszt. Viszont hogy oda kerülj, az kb 2 hetes cécó onnantól kezdve h elmész a nőgyógyászhoz.

El kell menned a nőgyógyászhoz, ő ad egy papírt arról, hogy valóban terhes vagy, el kell menned a Családsegítő alapítványhoz (nálunk ez a polgármesteri hivatalban van.. de a nőgyógyászod segíteni fog,és mindent elmond rendesen), ott elmondják a lehetőségeket,de ha mindenképp eldöntötted hogy abortusz lesz,akkor nem húzzák vele az időt.viszont ide vissza kell menni még egyszer, hogy biztos vagy e a döntésedben. de a két alkalom között legalább 3 napnak el kell telnie. a 2. alkalmon kitöltik a műtéti lapodat,melyet a törvényes képviselőnek is alá kell írni. ezután visszamenni a nőgyógyászhoz,és ő ad egy időpontot a műtétre. Nálam az orvos szombaton állapította meg a terhességet, hétfőn és csütörtökön voltam a családsegítőnél (nagyon kedves hölgy, állítólag mindenhol. nem fog ítélkezni feletted! bármit megkérdezhetsz tőle!) szombaton mentem vissza az orvoshoz,és szerdán feküdtem be a kórházba,csütörtökön volt a műtét, és péntek reggel mehettem haza. szóval amiatt is jó lenne ha elmondanád otthon,mert 3 napot hiányozni fogsz a suliból, oda igazolás is kell(a korházban mondjuk adnak), de utána se olyan egyszerű az élet. 6 hétig se szex, se ülőfürdő, nem szabad nehezet emelgetni, meg 3-6 hétig vérezgethetsz(nálam ez mondjuk 2 hét volt,az is ugy h volt h vérzett,volt h nem...). szóval mindenképp erősnek kell lenned. miért nem akarod elmondani a szüleidnek? Ők hány évesek? Testvéred van? Ő nem tud segíteni? vagy a párod?

2010. márc. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Találtam neked egy (szerintem) hasznos oldalt.

[link]

2010. márc. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!