Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lányok. Hogy van ez a fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok. Hogy van ez a fogamzásgátló tabletta? Csakén vagyok ilyen hülye vagy télleg ilyen bonyolult? :D:D

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
ez nem bonyolult :) elmész orvoshoz, felírja, ha kérdésed van, válaszol. ha később jut eszedbe kérdés, ott a betegtájékoztató, azt azért írják a nálunk okosabbak, mert aszerint kell szedni :) nincs ebben bonyodalom semmi :)
2010. márc. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

okéés

és nemvagyok terhes-.-:D

2010. márc. 9. 13:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz pontosan, mi bonyolult benne?
2010. márc. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát hogy a szedés után már rögtön lehet szexelni..meg h h kell beszedni..mivan ha kihagyjuk..mivan ha megjön stb..
2010. márc. 9. 13:23
 5/8 anonim ***** válasza:

általában első hónap után véd, addig kell kiegészítő védekezés is. naponta kell szedni, praktikus azonos időpontban, akkor tuti nem felejted el, legalábbis kevesebb az esélye (én beállítom a telefonomon az emlékeztetőt, dolgozó nő vagyok, anyuka, feleség, ezerfelé áll az agyam :P).


a menstruávió a havi utolsó tabi beszedését követő nap jön meg, akkor kell kihagyni ÁLTALÁBAN 7 napot. a tabletta ez alatt az idő alatt is véd.


tudom, sok az "általában", de ezeket tartalmazza a betegtájékoztató, meg sok minden mást is, olvasd el! egyes tabletták között lehetnek eltérések. meg az orvos is szívesen válaszol a kérdéseidre!

2010. márc. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
okés köszönöm a választ!
2010. márc. 9. 13:45
 7/8 anonim ***** válasza:
ha a mensi első napjan kezded, akkor az 1. szemtől véd. azért várj 2 hetet, de többet nem kell. ha kihagyod, akkor nem véd rendesen, és kell kiegészitő védekezés, de ezzel kapcs. is minden le van irva a betegtajekoztatoban.
2010. márc. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Emlékszem, mikor az első levél bogyót tartottam a kezemben, nekem is bonyolultnak tűnt a dolog, leírom mit tartotam furának:

ugye az menzi 28 nap (körüli plusz mínusz kinek mennyi lényegtelen) No, de az csak 21 darabos ugyebár, tehát akkor hogy lesz ebből 28 napos ciklus? Hát igen, az első adaggal sehogysem! ott 22-23 nap múlva köszönt majd be a havi.. viszont onnantól kezdve ugye, hogy beszedted a 21 darabot, szünetelni kell 7 napig.. a következőnél már működik rendesen:)

Kis segítség még, ha pl szerdán jön meg, akkor szerdán kezded el szedni, és garantálom, hogy a 21-ik is szerdára fog esni. A 7 napot számolnod sem kell, egyszerűen a következő hét szerdájától kezded el szedni a második levél 21 darabjának első bogyóját:))


na remélem már fogsz boldogulni vele:) nekem a reggel jönne be, a teával, válasssz magadnak te is valamit a rituáléidból, amihez kötheted:) aztán a mobilokon be lehet állítani a csipogást:) 7 nap múlvára, vagy simán napira:)


K.

2010. márc. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!