Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van itt valaki, aki Lindynette...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt valaki, aki Lindynette fogamzásgátlót szed és mellette dohányzik?

Figyelt kérdés
Még sosem szedtem fogamzásgátlót, az orvos minden vizsgálatot elvégzett, nem kérdezte hogy dohányzom e. Viszont elolvastam a papírját, és azt írja, hogy mellette nem ajánlatos, 35 év felett meg egyáltalán nem szabad dohányozni, ebben az esetben másikat ajánlatos íratni. Én még csak 24 vagyok. Valószínűleg beszélni fogok a dokival, de nem kellett volna rákérdeznie, ha ez olyan döntő ebben?

2015. júl. 28. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
szia, 6 eve szedem es kozben dohanyzom is meg regebb ota. Meg nem kaptam trombozist, de ez persze nem jelenti azt, hogy neked sem lesz tole bajod. Mas mellekhatas sem jelentkezett. 23 eves vagyok.
2015. júl. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló szedése egy kockázat. A dohányzás egy másik. A kor egy harmadik. Ha ezek összeadódnak, akkor nyilván nagyobb a trombóziskockázat.

35 feletti dohányzó nőnek már alapvetően semmilyen hormonális fogamzásgátlót nem ajánlanak, dohányzás nélkül még határeset.

2015. júl. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Családban volt trombózis, végeztek erre vizsgálatot is,nincsenek rá hajlamom, csak nem tudom ez mennyire biztos. Egyenlőre megpróbálkoztam egy leszokással,nem emiatt, meglátjuk, hátha. :) mindenesetre köszönöm a megnyugtató válaszokat! :)
2015. júl. 28. 13:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha csak nem az összes faktorra szűrtek - ami kizárt, mert csak a leggyakoribbat, a Leident szokták nézni -, akkor nem biztos.
2015. júl. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!