Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért szednek olyan kevesen...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szednek olyan kevesen fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Olyan furcsa, mindenki a tablettát ajánlja (itt is), meg a nőgyógyászok is), meg ahogy ilyen jó meg olyan jó. Nekem egy idősebb barátnőm kivételével senki sem szed, családban se. Pedig nem kicsi a baráti köröm.

Vagy egyre többen kezdenek rájönni, hogy mennyire káros?



2015. júl. 22. 13:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
10%
Inkabb csak sok a sztereotipia ezzel kapcsolatban, felnek tole. Pedig ugy az igazi a szex.
2015. júl. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
először is nem véd a nemi betegségek ellen :/ másodszor a hormontartalma miatt kicsit rizikósnak tartom...persze,sok mindenkinek bevált,de én még maradok az óvszernél-állandó partner híján meg főleg :P
2015. júl. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Biztos nem olyan karos mert ha az lenne nem engednek forgalomba hozni. Es sztem ugy az igazi ha gumi nelkul szeretkezhetek. Nyilvan komoly parkapcsolatban. Biztos nem tul jo hiszen hormonokat juttat a testbe de nagyon praktikus es nem tudok rola h barki is belehalt volna szoval miert ne hasznaljam? Az en barati koromben eleg sokan hasznaljak
2015. júl. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

A hormontartalma miatt káros. Én két hónapig bírtam, a bartánőm aki szedte trombózist kapott tőle, az orvos meg tombolt hogy ilyen vérképpel hogy szedhet évekig ilyen tablettát. Nos, a nőgyógyász erre nem hívta fel a figyelmét.

Minden fogamzásgátló káros, azért gyártják és írják fel mert jelenleg a tudomány nem képes mellékhatás mentes fogamzásgátlót létre hozni. És ezt a rizikót sokan bevállalják. De ettől még veszélyes és mint előttem is írták, a nemi betegségek ellen sem véd.

Állítólag feltaláltak férfiaknak is fogamzásgátlót, de megbukott a dolog, mert nem voltak hajlandóak szedni.

2015. júl. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Előző válaszolónak írnám,hogy haltak már bele a fogamzásgátló szedésébe,neten is fent van a történet. Sok mellékhatása mellett pl. vérrögök keletkezhetnek a szervezetben,és egy lány tüdőembóliát is kapott miatta. De egyébként hormonzavarokat is okoz,elég sok esetről hallottam már. Valamint jól mondják itt előttem,hogy nem véd a nemi betegségektől sem. Ráadául ismerek olyat is,aki fogamzásgátló szedése mellett is teherbe esett. Szóval ez mind olyan ok,ami ellene szól. Ez csak a férfiaknak praktikus,de a nők szervezete sínyli meg.
2015. júl. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem csak rossz kőrben mozogsz. Nekem eddig csak olyan barátnőm volt aki tablettát szed/szedett. S az ő barátnőik s majdnem mindegyik szinten tablettazik. De lehet más generáció vagyunk, s mi nálunk nem nagyon voltak egy éjszakás meg csak szexkapcsolat. 30 f
2015. júl. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Haltak mar bele hintazasba is....
2015. júl. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A női hormonok védenek a vérrögképződéstől, szívinfarktustól, tüdőembóliától. Nem véletlen, hogy régen nem volt 70 alatti nőnek szívinfarktusa. A hormon tartalmú fogamzásgátló ebbe belekavar. A legrosszabb kombó a fogamzásgátló+dohányzás. Láttam már 40 éves rokkantnyugdíjas nőt infark miatt. Szóval de. Lehet halálos kockázata a fogamzásgátlónak.

Akkor még a mellékhatásokról nem is beszéltünk, hízás, libidó csökkenés, stb.

Mindazonáltal még mindig ez a legjobb módszer, amit a nők tarthatnak ellenőrzésük alatt, és viszonylagosan magas százalékban véd a nemkívánt terhességtől.

2015. júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát én meg az óvszerre szavazok. Szerencsére egyik pasim sem szólt be emiatt, az én testem, az én egészségem. Nem nekik kell hormon tartalmú szarokkal tömni magukat.
2015. júl. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez vicces! :D Igazad van Dr. Lecter. Valamiben meg kell halni. Na de én biztos nem a fogamzásgáló szedése miatt fogok, az tuti. Azért, hogy a pasik csak élvezkedjenek, nem fogom tönkretenni a szervezetem. Ha a pasi arra nem képes,hogy óvszert húzzon,akkor ne akarjon rám se erőltetni ilyen dolgokat.
2015. júl. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!