Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Akkor is fájdalmas a spirál...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akkor is fájdalmas a spirál felhelyezése ha már szűlt egy nô?

Figyelt kérdés
2-szer szûltem ès most szeretnèk elõször spirált használni, de eddig csak azt hallottam hogy erõs görcsökkel jár a felhelyezèse. Mondjuk èn a gát varrást ès szedèst is èreztem hiába kaptam èrzèstelenítõt.
2015. júl. 17. 00:41
 1/3 anonim ***** válasza:
annyira nem fáj, csak kellemetlen. vegyél be előtte fájdalomcsillapítót.
2015. júl. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A spirál működésének az elve, hogy állandó gyulladásban tartja a petefészket, ezzel megakadályozva a petesejt beágyazódását. Ha kettőnél több gyereket nem szeretnél, valóban jó megoldás lehet, mert meddőséget is okozhat hosszas használat után. Bár ezt időszakonként cserélni kell. Ami nem biztos, hogy kellemes. :/
2015. júl. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Kedves utolsó, elképesztő szamárságot írtál, ne haragudj- egyáltalán nem így működik a spirál.

Vannak az egyszerű fém spirálok, amik a méh üregében hoznak létre a nyálkahártyában steril gyulladást és így nem hagyják a petesejtet beágyazódni.

A korszerűbb hormonális eszközök, mint a Mirena pl helyi hormonális hatással érik el, hogy a nyálkahártya nem lesz alkalmas (elég vastag) befogadni a petesejtet.

A kérdező eredeti kérdésére válaszolva:

Én egyszer szültem és a felhelyezés igen fájt- de el lehet viselni, végy be előtte egy Cataflamot, egy-két napig görcsölgetsz majd és annyi. A szülés keményebb :))) Szerintem a legjobb és legbiztosabb módja a fogamzásgátlásnak.

2015. júl. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!