Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nem nagyon bírom az óvszert,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem nagyon bírom az óvszert, és bár nem mondja tudom hogy a barátom sem annyira. A tablettától kicsit óckodunk. Hogyan védekezzünk?

Figyelt kérdés

A párommal másfél éve vagyunk együtt,néhány hónapja feküdtünk le.Nagy a szerelem,mindent megbeszélünk, de a fogamzásgátlás terén vannak ellentétek.Egyszerűen kiráz a hideg a gumitól,és őt is,bár ezt nem hangoztatja!..és ugyan szinte csak néhány másodperc erejéig,te tapasztaltam milyen az, ha anélkül van bennem.Nem tetszenek a tabik,mert akárki akármit mond,nekem olya hihetetlen hogy ez a későbbiekben nem kavar be a gyermekvállalásba,főleg rendszeres szedés mellett...csökkentett hormontartalom.. hát nem tudom.A párom kijelentette h nem szedhetek fogamzásgátlót.. de a szex ugye arról szól,hogy élvezzük egymás szerelmét,testét.. nem rossz a sex,egy szavam sincs, de ennek így mi értelme,ha egy mindkét fél számára kellemetlen dolgot kell elviselnünk. Talán az megoldás,ha ideiglenesen szedem?? mondjuk egy évig.. aztán kb félév szünet.. hu ez de hülyén hangzik.. de tényleg nemtudom mit kéne tegyek.17 éves vagyok,és ezek a pharmatex és társai kenőcsök ugyan lehet jók,de ha vmit elrontok... egy baba nagyon durva hiba lenne,és 100%ban elakarom kerülni h így járjak,mert abortuszellenes vagyok.Arról nem is beszélve h agyonütnének itthon...

Valaki nyugtasson meg a tabival kapcs,vagy éppen beszéljen le róla..de mindenképp várok kifejtős válaszokat!nagyon sokat segítene.köszönöm!


2008. aug. 30. 00:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Tablettánál első egy korrekt orvosi kivizsgálás! Vérvizsgálattal, stb.

Közben meséld el az orvosnak, amit itt leírtál (a gyerekről) - akkor olyat ajánl.


Ezen kívül még pesszáriumot használhatsz, zselével. Az macerásabb is - és még így sem olyan megbízható, mint a tabletta.

2008. aug. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vannak a tabletták ellen, én egyáltalán nem! Ez a legbiztonságosabb, bárki bármit mond. Hüvelykúp lehetne még megoldás, de az sem ennyire biztonságos.


Én három hónapja kezdtem el tablettát szedni, nagyon görcsölős voltam előtte menstruációkor, fel sem tudtam kelni. Most minden gond nélkül tudok bármit csinálni. Mellékhatásokat nem érzek, az első levél alatt émelyegtem kicsit, de egyáltalán nem volt vészes. Nem lehet túl magas a hormontartalma a gyógyszernek, amit szedek (Lindynette20), mert szinte semmit nem vettem észre azon kívül, hogy a melleim egy nagyon picit nőttek. De lehet, hogy azt is csak szeretném, ha így lenne. :D Olvass utána a hatásmechanizmusának, akkor meg fogsz benne bízni. Olyat meg még nem hallottam, hogy valaki meddővé vált volna csak a fogamzásgátló tablettától. Ráadásul az újak nagyon korszerűek. És ugye az sem mindegy, hogy mekkora szabadságot az a takaró alatt. :) Szerintem megéri. Beszéld meg az aggodalmaidat a nőgyógyászoddal, ő mindenre fog tudni válaszolni.

2008. aug. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)

1 évvel vagyok nálad fiatalabb,most szedtem be az első levél tablettámat.Mondanom sem kell,hogy tényleg most már örülök neki,hogy hat,és nem kell félnünk egy esetleges teherbeeséstől,és teljes mértékben élvezni tudjuk majd a szexet,a 7 napom után,mert az óvszertől én személy szerint égtem,és mindig nagyon fájt,nem tudom miért...a lényeg,hogy eléggé megszenvedtünk vele.


Tényleg szerintem a legjobb módszer a tabletta,és semmi bizonyíték nincs arra,hogy bekavarna a gyermekvállalásnál,csak akkor,hogyha a terhesség alatt még szedi a használó a gyógyszert.Elég kicsi az esély,hogy ez megtörténjen,mivel ugyebár 99,999 % a védelem,csak megfelelően kell szedni.


De nem mondom azt,hogy nincsenek mellékhatások.Én egy jó hétig depresszió szerű állapotba voltam,megjegyzem semmi okom nem volt rá,és előtte mindig derültem,szóval csak a tabletta lehetett.Ezen kívül pecsételő vérzésem volt körülbelül 2 hétig.Ez az első levél alatt elvileg természetes,de elég nehéz volt.A vérzés elmúlott,a barátom pedig kihúzott a depresszióból.


Bár tényleg vannak mellékhatások,azt hiszem célszerű tablettát szedned,ha ilyen tartós a kapcsolatod.Nem tudom,de én ezekben a Pharmatex cuccokban nagyon nem hiszek,és félnék,hogy valamit elcsesztem.Az óvszer,mint mindenki érzi szerintem,nem a legjobb,az is bármikor kiszakadhat,lehet az akármilyen Durex...

A spirált csak terhesség után lehet,a megszakításos nagyon necces és rizikós,a naptármódszer úgyszintén,a pesszárium kábé óvszer szinten csökkenti a szexuális élményt.

Szerintem egyértelmű...inkább szedd,sok előnye van.

Amúgy a barátod miért ellenzi?:S

Remélem tudtam segíteni :)

2008. aug. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Persze h bekavar, akár fél évig is várni kell, h teherbe ess. de magában a gyerekben nem tesz kárt, hiszen csak azt hiteti el a szervezeteddel, h terhes vagy. márpedig évszázezrekig a nők folyton terhesek voltak, 10-15 gyerekkel az oldalukon.
2008. aug. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát az újak már nem is nagyon kavarnak be, unokatesóm abbahagyta és a következő hónapban terhes lett. Egészséges, gyönyörű kisfia van.
2008. aug. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak a tabletta mellett tudok érvelni! Én 4 éve szedem, eddig semmi panaszom nem volt! Ez a legmegbízhatóbb módszer az összes közül és ez jár a legkevesebb macerával is! Csak beveszed minden nap kb. ugyanabban az időben és kész! A későbbi gyermekvállalást nem befolyásolja, hiszen ma már nagyon kevés hormont tartalmaznak! A fogamzásgátlás mellett rengeteg jó hatása van még a szervezetre,pl.

-mindig tudod mikor jön meg, nem kell idegeskedned miatta, hogy lesz-e nálad épp tampon vagy betét

-lecsökkenti a mensi idejét és nem is fogsz görcsölgetni mellette

-szebb lesz a bőröd, a pattanások pedig eltünnek ...stb


Ha kérdésed van még, szívesen válaszolok!

2008. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat,jó így hétköznapi példát hallani, nem csak általánosításokat!:)

Arra lennék még kíváncsi,hogy hízást csak bizonyos f.gátlók idézhetnek elő,vagy akármelyik,az arra hajlamos embereknél? MErt én ugyan nem vagyok kövér,de örök harcban állok a hasamon megtelepedő néhány kilóval... hajlamos vagyok a hízásra, és ugyan szeretnék elkezdeni mozogni,de elég kemény suliba járok,és nem biztos hogy a tanulás mellett tudok bele szigorú rendszerességet is vinni. Létezik olyan tabletta,ami mellett ez nem fordulhat elő?

A 3.ik válaszolónak: Azt mondja,hogy azért nem engedi,ill nem szívesen egyezik bele,mert nem akarja hogy "mérgezzem" magam. Bár ő még gyógyszert se szeret bevenni ha fáj vmije,inkább megvárja még elmúlik:)


Még ki nem találom hogy mi legyen,tudnátok ajánlani vmi jó dokit debrecenben?

Bocsiika a sok kérdésért,és köszi hogy ilyen segítőkészek vagytok:)

2008. aug. 30. 13:21
 8/15 anonim ***** válasza:

Sajnos nem lehet ezt így előre megmondani, hogy fog a szervezeted reagálni a tablettára. Én híztam tőle egy picit, de van aki nem hízik egy grammot sem!


A barátodnak pedig magyarázd el, hogy ez a legmegbízhatóbb módszer, hogy ne legyen fiatalon apuka! A Pharmatex termékeiben én sem bízom, meg a macera is sok velük!

2008. aug. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
tisztában van ő vele.. csak azt mondja,hogy inkább elviseli a gumit,de az egészségem fontosabb. azért ez jól esik:) de majd akor lassan felvilágosítom hogy annyira azért nem kell paráznia:)
2008. aug. 30. 16:16
 10/15 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló megelőzi a petefészekciszta kialakulását is. :) A hízás az szerintem elég egyéni. De figyu, ha sokat hízol tőle, akkor az általában le szokott menni, amikor abbahagyod. Bármikor mondhatod a dokinak, hogy írjon egy másik fajtát, gond nélkül áttérhetsz más gyógyszerre!


Debreceni dokiról kérdés volt már, keress rá!

2008. aug. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!