Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy/ Mikor kezdjem el a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy/ Mikor kezdjem el a fogamzásgátlást?

Figyelt kérdés
Alakul egy sráccal a dolog, és még ezelőtt nem volt kapcsolatom, így tapasztalatom sincs ezen a téren. De ha eljön annak az ideje akkor védekezni szeretnék. Ez hogy megy ilyenkor?

2015. ápr. 25. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha latod hogy komolyra fordul kezdj el tabit szedni bar en nem ajanlom mert nagyon tonkretesz inkabb huzzon majd a fiu gumit meg legyen nalad egy 72 oras veszhelyzet esetere

18/L

2015. ápr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Használtok óvszert és úgy.:)

De ha konkrétan a fogamzásgátlóra gondolsz, akkor ha megvan a korod hozzá, akkor elmész nőgyógyászhoz, aki ilyenkor megvizsgál, csinál rákszűrést, vért vesz, lehet, hogy csinál ultrahangot, majd pedig ha nincs semmi akadálya, akkor felírja a fogamzásgátló gyógyszert.

2015. ápr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?


A fogamzásgátló annyiból jó, hogy szabályozza a ciklusod is, így kiszámíthatóbb lesz, kevésbé fáj, stb...

De az hogy gumi vagy fogamzásgátló egyéni választás, szerintem beszéljétek meg a sráccal. A fogamzásgátlót ráérsz akkor is elkezdeni, ha már biztos, hogy komolyra fordul. (ha a ciklusod első napján veszed be, akkor elvileg már véd, legalábbis az a fajta, amit én szedtem)

2015. ápr. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha első kapcsolat, akkor én még a fogamzásgátlő mellett is javaslom az óvszert, mert az a nemi betegségek ellen is véd. És nem csak a HIV-re gondolok. A méhnyakrákok 90%-át vírusok okozzák, amelyeknek több mint 40 ismert faja van, és a jelenlegi méhnyakrák oltás is csak 4 fajta ellen véd. Jobb minél kevesebbet összeszedni belőlük, mert egy életre a sejtjeidben maradnak. Egy késóbb esetleg meddőséget okozó Chlamydia fertőzésről nem is beszélve. Ha párodnak volt előtte óvszer nélküli kapcsolata, sosem lehet tudni. Vagy ha tényleg komoly a kapcsolat és nem jön be nektek az óvszer, akkor az is meoldás lehet ha párod elmegy Chlamydia szűrésre a biztonság kedvéért.
2015. ápr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!