Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha lejárt a 72 óra, és még...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha lejárt a 72 óra, és még mindig nem szedem az esemény utánit, akkor már tuti, hogy terhes maradok és csak az abortusz marad?

Figyelt kérdés
vagy pedig még van remény hogy nem leszek az ha elkezdem most szedni?
2008. aug. 26. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiába 72 órás. Biztos voltak kísérletek és az esetek nagy százalékában 72 óra volt az az idő, amíg bekövetkezett az abortusz. (Mert ez is abortusz.) 72 óra után már több embrió maradt életben. Van rá esély, hogy még így is elmegy a baba, de kicsi ez az esély.
2008. aug. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
megis mennyit kestel vele?
2008. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

első hozzászólót kijavítanám. az esemény utáni tabletta biológiailag nem abortusz. ez a használati útmutatóban is le van írva. a 70 órás tabletta 3 dolgot akadályoz meg attól függően, hogy melyik szakaszban van a ciklus.

1. a tüszőérést, a petesejt kilökődését

2. a megtermékenyülést

3. a beágyazódást.


ugyanakkor ha már beágyazódott a petesejt, akkor igen, terhes maradsz, hiszen azzal már nem tud mit kezdeni a tabletta. szintén a használati útmutatóra van ráírva, hogyha már terhes vagy, és utána védekezés nélkül szeretkeztél, és alkalmazod a gyógyszert, akkor az újabb terhességet megakadályozza, de a magzat elvetélését nem okozza. tudom, nemrég szedtem be ilyet, és elég figyelmesen elolvastam. és igen, ha 72 óra után veszed be, már valószínűleg nem sokat ér, ha szerencséd van, nem leszel terhes. legjobb még 24 óra előtt bevenni, az idő előrehaladtával csökken a hatékonysága, illetve még rögtön az aktus után bevéve is csak 84%os.

2008. aug. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
bocsánat : *72 órás
2008. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nah most tuti hülyének fogtok nézni, de amúgy védekeztünk, csakhát a gumi elszakadt amikor szeretkeztünk, és én meg most eléggé megijedtem hogy nah vajon lesz a valami bajom, ezért megcsináltam a bizti kedvéért 2 tesztet is,szerdán történt a dolog, és szombaton meg vasárnap is megcsináltam, és mind kettő negatív lett, akkor csaknem vok terhes?
2008. aug. 26. 22:03
 6/7 anonim ***** válasza:
A teszt csak kb. 2 héttel az a bizonyos szex után mutatja ki először, de lehet, h csak később.. Ha mégis terhes lennél, vannak még (az első 4 hétben) kíméletesebb (hormonális) módszerek is. Ezek kevésbé kellemetlenek/fájdalmasak, mint az abortusz. Hozzáteszem, ez is abortusz, hiszem a megfogant babát irtja ki.
2008. aug. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mint már leírtam előbb: NEM ABORTUSZ. hagyjátok már ezt a hülyeséget, néha a tájékoztatót is el kéne olvasni. mit gondolsz, miért csak 72 óráig érvényes? mert a beágyazódott petesejttel már nem tud mit kezdeni a tabletta. annyira nem tekinthető abortusznak, hogy az egyház sem lázad ellene. nem vagyok hívő, de olvasom, hogy mihez hogy állnak hozzá.
2008. aug. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!