Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló 12. szeménél...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló 12. szeménél megjött a menzeszem, hagyjam abba vagy mi legyen?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja jött meg 2. gyerekem születése után, elkezdtem szedni a régi fog.gátlómat, mielőtt beszedtem volna mind a 21 szemet, megjött, 4 szem maradt, a betegtájékoztatóban azt írták, hagyjam abba a szedését majd 7 nap szünet után kezdjek el egy új levéllel szedni. Most szedem a 2. levelet (erősebb fog.gátlót), a 12. szemnél megjött megint, most megint hagyjam abba? Vagy szedjem tovább? Nőgyógyászhoz 2 hét múlvára tudtak csak időpontot adni (több helyre is telefonáltam), fogalmam sincs hogy mit kellene csinálnom...
2015. márc. 31. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Abbahagytad az előző levelet emiatt?

tényleg megjött vagy pecsételsz csak? mert az első három hóanpban lehet...akkor is, ha erős...

2015. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az első levelet abbahagytam, még 4 szem volt benne, a betegtájékoztatóban azt írták, hogy ha megjön rendesen akkor abba kell hagyni majd 7 nap szünet és utána lehet újra nekiállni egy új levélnek.

Most is megjött, rendesen, még a hasam is görcsöl és nem csak pecsételő vérzés. Most megint hagyjam abba? A 13. szemet kellene ma bevennem... Vagy szedjem tovább? De akkor a 7 napos szünetben újra megjön majd?

2015. márc. 31. 13:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Mit szedsz? Olvastam már betegtájékoztatót, de olyan egyikben sem volt, hogy ha korábban megjön a vérzés, akkor abba kell hagyni.
2015. márc. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Minulet drazsé volt az első levél, Belara a második. Most nem emlékszem pontosan hogy melyiknek a betegtájékoztatójában olvastam.
2015. márc. 31. 14:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Most direkt elolvastam mindkettőt, egyikben sincs ilyen rész. Nem tudom, hogy honnan szedted, de butaság volt.

A szedés első 3 hónapjában gyakran előfordul, hogy pecsételő vagy áttöréses vérzés jelentkezik. Ilyen esetben nem kell abbahagyni a tablettát, hanem pont hogy végig kell szedni a levelet, mintha nem történt volna semmi.

Ha 3 hónap után is vérzészavar jelentkezik, akkor pedig visszamenni az orvoshoz.

2015. márc. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Esküdni mernék, hogy az egyiknek a betegtájékoztatójában olvastam. De mindjárt megnézem hogy akkor honnan szedtem.
2015. márc. 31. 14:33
 7/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, innen szedtem:

Amennyiben menstruációhoz hasonló vérzés jelentkezik, abban az esetben a tablettaszedés abbahagyása javasolt, a szokásos egy hét szünet időtartamra, majd folytassa a következő levéllel a gyógyszer szedését.


[link]


De akkor most szedjem továbbra is és lesz ami lesz?

2015. márc. 31. 14:35
 8/10 anonim ***** válasza:
én most kezdtem a 2. levelet szedni, 14. napnál járok és én is vérzek picit. de ez természetes 3 hónapig, míg beáll a gyógyszer.
2015. márc. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szedd tovább. Ha így abbahagyod, akkor fennáll a terhesség veszélye, ha az előző napokban szexeltél védekezés nélkül.

Szedd tovább rendesen, és ha nem rendeződik 3 hónap alatt, akkor orvos.

2015. márc. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!!!
2015. márc. 31. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!