Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha a fogamzasgatlo elso...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a fogamzasgatlo elso szemet nem az elso napon veszem be hanem 1-2nappal kesobb akkor mi tortenik? Tobbi lennt!

Figyelt kérdés

Utoljara 8eve szedtem gyogyszert evekig... 8eve a ferjemmel vagyok de akkor abbahagytam es azota mashogy vedekeztunk

De most felírattam es elvileg ma kell megjonnie tehat ma kellene bevennem az elso szemet igaz? Viszont nem tudom kivaltani csak holnap vagy holnaputan sajnos. Ezert igy ugy voltam vele hogy akkor majd a kovetkezo ciklusban veszem csak be az elso napon,de ma elkezdtem gondolkozni hogy szerintem nem lenne baj ha 1 vagy ket nappal kesobb kezdem szedni. Ez nagyon befolyasolna a ciklust? Szerintem nem. Van aki pl nyaralaskor tol igy rajta igaz? Tehat most kezdenem el szedni 8ev utan ma kell megjonnie de lehet csak holnap jon meg en meg holnap vagy holnaputan kivaltom akkor 1nap lenne csak az egesz. Na jol korbeirtam.:) Csak nem akarok akkor feleslegesen kihagyni megegy ciklust egy ket nap miatt. Nagy baj lenne ha igy vennem be? Vagy nem szamit?


2015. márc. 30. 10:31
 1/2 anonim ***** válasza:

A betegtájékoztató semmit nem ír erről? A legtöbbnél az van, hogy az első napon kell ugyan bevenni, de fel van sorolva, hogy ha később veszed be, az mivel jár.

Egyébként nagyon egyszerű: beveheted később is, nem kötelező az első napján a vérzésednek, VISZONT abban az esetben, ha nem az első napon kezded szedni a levelet, ne várd, hogy a leírtaknak megfelelően fog védeni a tabletta. Általában az első napos kezdetnél már rögtön védelmet nyújt, de ha később kezded, akkor az első két hétben vagy egy hónapban még nem nyújt védettséget. Ennek pontosságáról a nőgyógyászodat kérdezd meg.


Tehát: ha első nap kezded, minden oké, véd a tabletta, ha valamivel később, akkor még kiegészítő védekezést kell alkalmaznotok egy ideig, tehát nagyjából ugyanott vagytok, mint ha következő hónapban kezdenéd el szedni.

2015. márc. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszoló már leírta, hogy mi a helyzet. Én is később kezdtem egy nappal, mint ahogy megjött és olyankor kiegészítő védekezés kell még egy ideig. Úgyhogy nyugodtan elkezdheted szedni akár most is.
2015. márc. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!