Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Érzelmi instabilitást okozhat...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érzelmi instabilitást okozhat a fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés
Két hónapja szedem a fogamzásgátlót (volina) és az utóbbi időben azt vettem észre, hogy sokszor apróságok miatt képes vagyok elsírni magam, pedig egyáltalán nem vagyok az a sírós lány. Volt már korábban is ilyen korszakom, de akkor nagyon nagy volt rajtam a stressz, bizonytalan volt a lakhatásom, most semmi ilyesmi nem indokolja... Van valakinek tapasztalata a témában?

2015. márc. 21. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, okozhat. Szélsőséges esetben még akár depressziót is.
2015. márc. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, elég sokféle vitamintól szabadit meg sajnos. Azokat viszont nem árt pótolnod. És akkor nem lesz ilyen gondod. A szervezeted így jelzi ezt. B6, B12, C-vitamin, cink és folsav (ami részben magyarázhatja a fogamzásgátlót szedők fokozott idegességét és depresszióját).

A napi ajánlott ezekből; B6 1,8-2,2 mg, B12 3 µg, C-vitamin 60 mg, cink 15 mg, folsav 400 µg.

Ha pótlod akkor jobban leszel.

2015. márc. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha megvan benned a hajlam,akkor erősítheti igen,de bármi másra is rá lehet fogni.
2015. márc. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Abszolút igaz lehet. Sőt!! A gyógyszert kb. 2 hónapja hagytam abba. Majdnem 11 évig folyamatosan, szünet nélkül szedtem. Ez idő alatt egy kapcsolatom volt. Az érzelmeimet teljesen kiölte. Mind a párom iránt, mind szexuálisan. Abszolút nem éreztem semmi szeretetet, szerelmet, de még csak szexuális vágyat sem, csak nagyon-nagyon ritkán. Eszembe sem jutott volna, hogy ez a gyógyszertől lehet, amíg abba nem hagytam. Azt hittem a hosszú kapcsolat, az idő múlása ölte ki az érzelmeket. De nem így van, mert amióta 2 hónapja abbahagytam, azóta megőrülök ugyanazért a páromért, pozitív értelemben. Mind érzelmileg, mind szexuálisan. Azóta folyamatosan bújok hozzá, a szexet meg állandóan kívánom. Most, hogy ez kiderült, megrémültem, hogy mennyire kiölt belőlem mindent a gyógyszer. Egyébként már az abbahagyása utáni első héten éreztem ezt a változást. Az a csoda, hogy kibírta a párom mellettem, amikor olyan elviselhetetlen voltam, és hideg.
2015. jún. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!