Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A megszakításos védekezést...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A megszakításos védekezést miért tartják sokan veszélyesnek és felelőtlennek?

Figyelt kérdés
Benne van a nevében is, hogy védekezés.

2015. márc. 16. 23:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ez véd a legkevésbé. Az hogy a "nagy adag" spermát nem lövellik a hüvelybe, még nem jelenti azt hogy az előváladéktól nem eshet a nő teherbe...
2015. márc. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én nevemben is benne van, hogy "Német", de ettől még magyar vagyok.
2015. márc. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Azért, mert az előváladék is tartalmazhat kisebb-nagyobb mennyiségben spermiumokat.


Utólag már sajnálom, hogy nem mentettem el azoknak a kéréseknek a linkjeit az elmúlt egy évben, ahol a "lehetek terhes, ha ....." típusú kérdésekre válaszolva jó néhányszor leírták férfi és női hozzászólók egyaránt, hogy az ő gyerekük konkrétan megszakított közösülés mellett fogant annak idején (még emlékszem egy hölgyre, akinek egyből ikrek sikeredtek).


Így fogant a legjobb barátnőm kislánya is, csak ők akkor már házasok voltak, és az első meglepetés után tudtak örülni a picurnak, mert pár éven belül amúgy is szerettek volna majd gyereket.


Nyáron leveleztem itt egy olyan 14 éves lánnyal, aki épp arra készült, hogy valahogy megmondja a szüleinek - akik nyilván azt sem tudták, hogy szexuális életet él - hogy terhes, miután a 21 éves barátja is úgy gondolta, hogy megfelelő védekezés a megszakított közösülés.


Azzal kapcsolatban, hogy mit kockáztatnak ezzel a módszerrel azok, akik egy nem tervezett babának nem tudnának örülni, érdemes elolvasni ennek a lánynak a nemrég kiírt kérdését, akiről azóta sajnos kiderült, hogy jogos volt az aggodalma, és tényleg terhes lett 16 évesen megszakított közösülés mellett.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__66146..



Itt olvashatsz a megszakított közösülés Pearl-indexéről, ami annak a mutatója, hogy egy védekezési módszer mennyire megbízható-e vagy sem:


[link]

2015. márc. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Interferencia ***** válasza:
100%
Akkor itt jön a csavar: valójában nem védekezés!
2015. márc. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem értek ezzel 100%-ban egyet, mert védekezés, csak mondjuk 60-70%-ban "VÉD", a maradék 30-40%-ban meg nem működik, ekkor jön a véletlen baba. A gumi óvszer sem 100%-os, csak 97%-ban véd az is. Minden fogamzásgátló módszernek van hátulütője. De én mindig azt mondom menjünk biztosra, ha nincsen fogamzásgátló tabletta stb. akkor hüvelykúp és úgy kihúzni... ( szerintem ).
2015. márc. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Interferencia ***** válasza:
Akár a hagyományos közösülést is lehet védekezésnek tekinteni, mert (a link alapján) 15%-ban véd.
2015. márc. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Megszakitassal "vedekeztem",itt alszik mellettem epp a kilenc honapos kisfiam.en is azt hittem nem lesz Baj mert miert Pont en.kicsi AZ esely a babara es tessek.osszejott.

Tanultam belole,felreertes ne essek,imadom a fiam,de eletem hatralevo reszebe sokkal felelossegteljesebb leszek,AZ tuti.

2015. márc. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
5-ös válaszoló. Ha az óvszer helyesen van használva balesetek nélkül akkor 100%-ban véd. :D Mivel ellehetetleníti a spermák hüvelybe jutását. Ha valaki balf*asz és kilukad nekik azok meg vegyenek be esemény utánit és nincs probléma...
2015. márc. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%

Pearl index egy viszonyszám.....igazából az egyes védekezési módok összehasonlítására találták ki de még arra sem igazán használják. Nem reprezentatív felmérés,találomra kérdeznek meg terhes nőket, hogy milyen módon estek teherbe és védekeztek-e közben....és ugye azt nem kell magyaráznom, hogy a megszakításos védekezés kizárólag a pasin múlik!!! Már maga az elv is hibás feltételezésen alapul....

Az is egy téves gondolat, hogy az előváladék tartalmaz spermiumot, mert ez semmilyen tudományos tény nem támasztja alá, nem is a here termeli. Van olyan férfi ahol tényleg tartalmaz, de ott szervi probléma van. A legtöbb véletlen baba úgy csusszan be, hogy a férfi maszturbál az aktus előtt és a sperma nem ürül ki teljesen a húgyvezetékből.

Nagyon sok pár van a világon aki a megszakításos módszert alkalmazza, és működik, mert odafigyelnek a szabályokra....nem felelőtlen tizenéves tiniknek való!!!

37F

2015. márc. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó - én inkább úgy fogalmaznék, hogy nem olyan embereknek való, akiknek probléma ha becsúszik egy gyerek. Ha valaki már hosszú ideje kapcsolatban van és megengedhetik maguknak a gyereket de még nem feltétlen van konkretizálva a terv ott teljesen oké de nem egy 16-20 éves embernél. Nagyon nagy hanggal tudják ám mondani, hogy mi hát jóóóó ez eddig sem történt baj!! (ja, még, aztán egyszer üt be a gebasz :D)
2015. márc. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!