Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló! Mik az ellenérv...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló! Mik az ellenérvek rá?

Figyelt kérdés
Hallottam rola hogy rákot okozhat vagy bizonyos kor alatt nem ajánlott...
2010. febr. 14. 19:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem is hallottam olyan h rákot okozna, több mint két éve szedem és nincs vele gondom, jah és 19 éves koromban kezdtem el.
2010. febr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Ha tartós párkapcsolatod van,akkor fogod magad,elsétálsz a nőgyógyászhoz,és megkéred,hogy írjon fel Neked olyat,ami a korodat,és egyéb dolgokat figyelembe véve a legideálisabb számodra.Ennél jobbat nem hiszem,hogy tehetsz,ugyanis ilyenkor ezt szokás tenni.Ostoba pletykáknak meg felesleges hinni.Ha Nektek fontos a védekezés,akkor nem árt szedni.Persze csak akkor,ha óvszert nem szeretnétek használni.
2010. febr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Igen,nekem is van olyan ismerősöm akinek rákja lett tőle..és van olyan is aki nem tudott teherbe esni,szóval nem lehet gyereke.. :( Halottam már egysmásról tabival kapcsolatban,de hát mindenki akkor látja ezt be ha már késő,hogy igen is vannak mellékhatásai komolyabbak is.

Röviden nem mindenkinek tesz jót...

Én is pórun jártam már vele,röviden ennyi..

Én nem tablettázók soha többet.

2010. febr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát bizonyos kor alatt tényleg nem ajánlott. A másik pedig, hogy mondj akár csak egy valamit, ami nem okoz rákot manapság?

Egyébként baromság, nem tudom honnan szedted, hogy rákot okoz.

Ellenérvei annyi, hogy: bizonyos nőknél elhízást eredményez, egyeseknek csökken a libidójuk tőle, stb.

Ennek ellenére, a pearl index szerint is, a leghatékonyabb védekezési módszer!

2010. febr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Minden gyógyszernek van mellékhatása. A te dolgod ezt mérlegelni szerintem:)

Viszont ha vmi problémád van (rendszertelen ciklus vagy hasonló) akkor előtte kérj egy rendes kivizsgálást.

Rengeteg doki meg se vizsgál, csak felírja mindenre (fájdalmak, fogamzásgátlás, rendszertelen menstruáció), pedig vannak olyan betegségek, aminél nem ajánlott.

2010. febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
és arról senki sem ir, h azok a nők között, akik fogamzasgatlot szednek, ritkabban alakul ki pl. méhnyakrák?
2010. febr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Rákot nem okoz, irta itt valaki, hogy barátnőjének az lett, hát nemtudom... Innentől én megkérdőjelezem az egséz hozzászólást bocsi.

Végzettség kapcsán értek hozzá, hormonok vannak benne, nem okoz rákot, sőt, csökkenti a kockázatot, pl méhnyakrák.

Persze egyéb mellékhatásai vannak: 18 alatt, inkább használjatok gumit (igazábol 21ig lenne jo, addig fejlödsz), de szerintem olyan 17től már nem kavarhat be sokkal jobban, mint amugy kavarna.

2010. febr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Egy barátnőmnek visszérproblémái lettek, egy másik meg nagyon elhízott (mikor leállt, elkezdett fogyni, ezért gondolja, h ettől volt), másvalaki nem tud teherbe esni, kb 10 évig szedte. Lehet, hogy ezek lehetnek mástól is, ezt nem tudom megmondani. Nincs tapasztalatom vele, csak olvastam róla sokat (ha akarnám sem szedhetném thrombózis-hajlam miatt).

Itt említi, hogy gyakoribb a méhnyakrákosok, emlőrákosok és májrákosok száma a szedők körében, de nem biztos, h a tabletta az oka.

[link]

[link]

2010. febr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia! Nos olvasom itt a rákot és egyebeket, megmondom őszintén fogalmam sincs okozhat-e rákot. Úgy gondolom előfordulhat, mert tényleg előfordulhat, ha körülnézel rengeteg olyan forgalomban lévő élelmiszer is van, ami rákot okozhat, nem lenne meglepő, de én személy szerint még nem hallottam, hogy valaki fogamzásgátló tablettától rákos lett. A bizonyos kor. Nos tudtommal hivatalos korhatára nincsen, de azért szerintem van egy határ. Ameddig egy szervezet fejlődik, még nincs rendesen kialakulva a hormonháztartása és minden egyéb más, addig én nem írnám fel. Még ki sem alakult de már beleizélni? Áhh, semmiképp sem ajánlott. Persze más, ha valaki betegség miatt szedi (erre is van példa), ott nyilván ez nem érvényes.

Amik gyakori mellékhatásai a tablettának az az elhízás, migrén, hiszti, stressz, fáradságérzet, hangulatingadozás és még sorolhatnám. Ilyenkor vagy tablettát kell váltani, vagy felhagyni a hormonális fogamzásgátlással.

Senkinek nem mondom, hogy ne szedje, de mindenki gondolja végig neki érdemes-e, megfelel-e. Alkalmi kapcsolatnál például teljesen felesleges, mert ígyis úgyis óvszert szükséges használni a nemi betegségek elkerülése érdekében, akkor miért szedjen valaki hormont? Csak is tartós párkapcsolatban. Ha kedves dokid van, akkor mindenképp beszélgess el vele, nagyon sokat tudnak mesélni a tablettákról ezek alapján érdemes dönteni. Remélem tudtam segíteni!

2010. febr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
én abszolut gyogyszer ellenes vok..
2010. febr. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!