Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fennáll a védettség?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fennáll a védettség?

Figyelt kérdés

Január elején kezdtem el fogamzásgátlót szedni(elizette), azonban az utolsó előtti szemet 12 óránál később vettem be. A tájékoztató szerint a védettség megmarad, ha nem tartok ilyenkor szünetet, hanem folytatom a tabletta szedését a következő levéllel, ám menstruációszerű vérzés jelentkezhet.

5 napra rá voltam együtt a párommal, egyéb védekezés nélkül, hittem a tájékoztatónak, hogy védett vagyok ugyanúgy.

Ezután jelentkezett is a menstruációszerű vérzés február 2. hetében, azonban még most is tart. Nem sok, sötétbarna, apró "nyálkadarabokkal".

Azóta még egyszer - mikor nem barnáztam - voltam együtt a párommal, utána viszont megint jelentkezett ez a kis vérezgetés, ez tart azóta is.

A mellem - remélem a fogamzásgátlótól, mert a szedés 2. hetétől, amikor még egyáltalán nem volt szex - nőtt, kicsit érzékeny lett.


Mit gondoltok? Ugye nem lehet ebből terhesség? Azt az egy "késést" kivéve gyakorlatilag órára pontosan szedtem/szedem a gyógyszert.



2015. febr. 24. 15:29
 1/2 Mafuyu válasza:
Nem hinném, hogy gond lehet belőle. A védettség tartott minden együttlétnél, ez a barnázgatás akkor is természetes, ha nem rögtön kezded a második levelet. De ha nagyon aggódsz, csinálj biztos ami biztos egy tesztet. Majd írj mi lett :)
2015. febr. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nincs terhesség,ne aggódj.


Amúgy most egybe beszedtél 2 levelet,vagy rendesen megtartottad a szüneteket?


A januári tabi utolsó bogyója miatt nem hiszem, hogy gond lenne.

2015. febr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!