Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló szedése, mellékh...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló szedése, mellékhatásai? Többi lent

Figyelt kérdés

Kérlek ne ítéljetek el, az ilyen válaszokra nem vagyok kíváncsi, segítséget kérek. Csak olyan írjon aki tud normálisan válaszolni és van tapasztalata.

15 éves vagyok, januárban feküdtünk le először a barátommal(gumit használtunk). Azóta nem volt együttlétre alkalom. Most felhozta vagyis inkább közölte hogy ha d*gunk akkor kövi hónaptól tabletta. Én meg csak ültem és néztem ki a fejemből hogy mi van. Világosan lejátszódott magamban hogy fogamzásgátló mellett is 4-5% a teherbeesés, az óvszer se sokkal megbízhatóbb de viszont ott azonnal észreveszem ha kiszakadt nem úgy mint a gyógyszernél. Ez az egyik oka amitől rettegek hogy teherbe esek a másik ami meg még jobban aggaszt hogy hízok, nekem elég 1-2kg is ahhoz hogy teljesen összeomoljak lelkileg, kórósan félek az elhízástól emiatt nem is igen eszek az életben maradáshoz szükségesnél többet.

kérdéseim:

-dohányzás,alkohol mennyire befolyásolja a tabletta hatását?

-ha alapjában normál alkatú vagyok és a szüleim is, mennyi az esélye hogy hízni fogok?

-vérvételek ki lehet mutatni hogy milyen tablettának nem lesznek mellékhatásai(pl:hízás)

-mennyire biztonságos a gyógyszer ha az orvos által ajánlott módon szedem?

- egyéb mellékhatásai?

Természetesen ezeket a kérdéseket felfogom tenni a nőgyógyásznak is. Ne értsetek félre én inkább az óvszer pártján állok de a barátom és a nevelőanyja is a gyógyszer javasolta. Nagyon félek a szedésétől, bár elsírtam magam miután mondta a barátom de nem volt erőm megmondani neki. Félek hosszútávon vagy megcsal vagy elhagy emiatt, bár nem olyannak ismerem...Segítsetek kérlek. Mi a legjobb megoldás?



2015. febr. 22. 19:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Amiket feltettél kérdéseket, azokat előre nem lehet megválaszolni :) de! én elmondom mi alapján döntöttem úgy, h inkább nem élnék a tablettával... :D

a fogamzásgátló tabletta progesztint tartalmaz, ami egy szintetikus progeszteron. harcba száll a természetes progeszteronokkal a helyért, konkrétan elfoglalják azt. Hát nekem már ez nem tetszik:D gondolom az elkezdéstől számított 3 hónapban megtörténik már ez, amikor szokták írni a lánykák h hónap közben vérezgetnek stb.

Aztán:

Progeszteron ellensúlyozó hatásai:


Helyreállítja az oxigén szintjét a szövetekben (lassú öregedés)

Normalizálja a vérsűrűséget (nincs vérrög képződés)

Támogatja a pajzsmirigy megfelelő működését

Természetes anti-depresszáns

Természetes vízhajtó

Segít a testnek átalakítani a testzsírt energiává (testsúly helyreáll)

Gátolja a mellcsomók kialakulását

Szabályozza és kordában tartja a méhnyálkahártya növekedését

Normalizálja a vércukorszintet

Helyreállítja az érrendszer tónusát (érfal visszaerősödik)

Előfutára a kortizol szetroid hormon termelésének

Elősegíti a sejtújulást (támogatja a programozott sejthalált)

Megelőzi és gátolja a méh, mell és petefészek rák kialakulását

Megállítja a sejtek proliferációját (sejtburjánzást)

Segít normalizálni a petefészek működést

Rendben tartja a libidót

Megállítja és visszafordítja a csontritkulást (oszteo-blaszt: csontépítő)

Normalizálja a menstruációs ciklust

Mivel a progeszteron teszi megfelelő minőségűvé a méhnyálkahártyát, elengedhetetlenül fontos az embrió fogantatásához, majd életben maradásához és egészséges fejlődéséhez. Legnagyobb mennyiségben termelődő hormon a várandósság alatt. ( [link]

Továbbá a progeszteron kiáramlás következtében más hormonok is keletkezni, ilyen a kortizol (ortizol a glükoneogenezis kulcshormonja, azaz segíti az aminosavaknak és más glükogenetikus anyagoknak pl tejsav, propionsav, glicerin glükózzá, majd glikogénné való átépülését.), androgének (koleszterinből épül fel), aldosteron (Az aldoszteron élettani hatása a szervezet Na-ion-koncentrációjának megtartása)


Magyarul az emberi szervezet egy rendszer, nem lehet részekre bontani, minden mindennel összefügg. Ha az egyiket megváltoztatod, akkor a másikra is hatással lesz.

Én ezért nem fogom szedni :))) remélem kielégítő volt a válasz :))) 25 N

2015. febr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Most légy oly kedves nekem elmagyarázni, mi a jó büdös francnak szexelsz, ha nem élvezed? Nekem ne gyere azzal, hogy mert szereted a barátodat. Lófszt szereted. Évek múlva majd egyszer eszedbe jut, és fogod a fejedet, hogy hogyan lehettél ilyen hülye.

A te állítólagos barátod meg egy kretén barom! És akkor még finom voltam. Mert mi a jó büdös francnak szexel veled, ha te nem élvezed? Nekem ne gyere azzal, hogy mert szeret. Lófszt szeret. Csak magával törődik. Félsz, hogy megcsal? Ne hagyd! Mielőtt megcsalna, rúgd ki a hülye kerítőnő anyjával együtt.

2015. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Vegre az eszemre hallgattam es nem fogom feliratni a fog. Gatlot nem nekem valo.holnap beszelek is baratommal h vagy koton/no sex.
2015. febr. 25. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!