Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló szedése, mellékh...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló szedése, mellékhatásai? Többi lent

Figyelt kérdés

Kérlek ne ítéljetek el, az ilyen válaszokra nem vagyok kíváncsi, segítséget kérek. Csak olyan írjon aki tud normálisan válaszolni és van tapasztalata.

15 éves vagyok, januárban feküdtünk le először a barátommal(gumit használtunk). Azóta nem volt együttlétre alkalom. Most felhozta vagyis inkább közölte hogy ha d*gunk akkor kövi hónaptól tabletta. Én meg csak ültem és néztem ki a fejemből hogy mi van. Világosan lejátszódott magamban hogy fogamzásgátló mellett is 4-5% a teherbeesés, az óvszer se sokkal megbízhatóbb de viszont ott azonnal észreveszem ha kiszakadt nem úgy mint a gyógyszernél. Ez az egyik oka amitől rettegek hogy teherbe esek a másik ami meg még jobban aggaszt hogy hízok, nekem elég 1-2kg is ahhoz hogy teljesen összeomoljak lelkileg, kórósan félek az elhízástól emiatt nem is igen eszek az életben maradáshoz szükségesnél többet.

kérdéseim:

-dohányzás,alkohol mennyire befolyásolja a tabletta hatását?

-ha alapjában normál alkatú vagyok és a szüleim is, mennyi az esélye hogy hízni fogok?

-vérvételek ki lehet mutatni hogy milyen tablettának nem lesznek mellékhatásai(pl:hízás)

-mennyire biztonságos a gyógyszer ha az orvos által ajánlott módon szedem?

- egyéb mellékhatásai?

Természetesen ezeket a kérdéseket felfogom tenni a nőgyógyásznak is. Ne értsetek félre én inkább az óvszer pártján állok de a barátom és a nevelőanyja is a gyógyszer javasolta. Nagyon félek a szedésétől, bár elsírtam magam miután mondta a barátom de nem volt erőm megmondani neki. Félek hosszútávon vagy megcsal vagy elhagy emiatt, bár nem olyannak ismerem...Segítsetek kérlek. Mi a legjobb megoldás?



2015. febr. 22. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%

1.: Nem közelező dugni! :-)


2.: Nem baj az ha az embert elhagyják... :-)


3.: A fogamzásgátlónak sok mellékhatása lehet, többek között az, hogy majd később esetleg emmiatt nem lehet gyereked, de ez sem 100%-ék, mint ahogy semmi más sem az életben... :-)


4.: Lehet használni még a megszakításos módszert, bár ahhoz lélekjelenlét is szükségeltetik... :-)


5.: A fogamzásgátló további hatásai még lehetnek, a még összezavarodottabb lelki állapot, az érzéketlenség... ...ezeket azért említem meg, mert akibe szerelmes voltam, azt is sikeresen rábeszélték a fogamzásgátlóra, kb ennek is köszönhettük, hogy vége lett... :-)


6.: ...maszturbálás sokkal kifizetődőbb, levezeti a sztreszt, nem kell szarakodni a másik igényeivel, stb... :-) ...és ha majd tényleg szerelmes leszel, akkor majd kitaláljátok közösen mi legyen!

2015. febr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nekem fizikailag semmi igényem se a szexre se az önkielégítésre...szimplán a gondolat esik jól, hogy nemcsak lelkileg de testileg is együtt vagyunk...de fizikai élvezetet nem nyújt egyik sem, és ez nem a párom hibája.
2015. febr. 22. 20:00
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló majdnem 100%-os. Az antibiotikum elveszi a hatását és van valami gyógynövény is, de ezt talán egy normális orvos elmondja, és a tájékoztatóban biztosan le van írva.

Én 100%, hogy nem lennék együtt egy olyan fiúval, aki ilyet beközöl, mert ez azt jelenti, hogy semmibe vesz. Normális doktor amúgy sem ír fel 16 év alatt tablettát, de 18 év alatt nem is javasolják. Én is csak görcsök miatt szedem, nálam depi és mellnövekedés a mellékhatás, meg szárazság.

Értem, hogy neked nem okoz élvezetet sem a maszturbálás sem a szex, de ez csak azt jelzi, hogy egyáltalán nem vagy kész rá, se vele, se nélküle (barátoddal). Nem ítéllek el, csak később retek sz@r lesz. Tudom, mert én is úgy voltam együtt valakivel, hogy nem kellett volna még.

Hízni nem feltétlen hízol, max egy kis plusz vizet tart vissza a szervezeted. Csak tényleg a többi miatt egyáltalán nem ajánlott. És butaság lenne így, hogy kb parancsba adták neked. De te tested/lelked, úgy teszed tönkre, ahogy akarod.

Óvszer egyértelműen, nehogy azért kezdj fogamzásgátlót szedni, mert a barátodnak az kényelmes. Főleg ne 15 évesen... Az meg főleg nagyon durva, hogy a nevelőanyja is ilyet mond... pedig ő nő, tudhatná, hogy marhára nem poén a fogamzásgátló.

2015. febr. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem a barátom kényszerít én akarok neki jót mert fontosabb nekem hogy ha már nekem nem jó sehogy se akkor legalább neki jó legyen...a nevelőanyja meg a megbízhatóság miatt mondja, a barátom 14 éves húgának is felíratták...
2015. febr. 22. 20:36
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem, nem kényszerít, csak semmibe veszi a testedet. És ezek szerint te is önmagad. És még egyszer mondom, ennyi idősen persze, hogy nem jó sehogysem, mert még marhára nem állsz rá készen. De tényleg, csináld ahogy akarod, csak rossz nézni a sok depressziós embert, akik maguknak csinálták a bajt, mert azt hitték, csak úgy lehet, és hogy már úgysem lesz jobb, meg más, akkor miért ne csinálnák. Pedig érdemes várni a jó dolgokra.
2015. febr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha még nem is élvezed a szexet, akkor a fogamzásgátló nagyon be tud zavarni, nem jó ötlet.

EZ a fiú pedig nagyon önző, miért vagy vele?

2015. febr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nem ő az önző én a gyáva... ha mondanám neki hogy nem akarom nem erőltetné..de annyira szeretem h csak a jót akarom neki ezért nem szólok. mikor először lefeküdtünk akkor is lááta h fáj meg félek és abbahagyta azt mondta majd szóljak ha készen állok, nem ő erőltette az egészet
2015. febr. 22. 21:22
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én örültem volna, ha valaki fejbekólint és azt mondja, hülye vagyok, hogy ezt csinálom. Nem teszel jót a barátodnak, ha mártírkodsz. Én legalábbis, ha a helyébe tudnám, hogy így áll a helyzet, nagyon mérges lennék magamra, hogy ilyet teszek veled, és nagyon bűntudatom lenne. Ne tedd ezt vele, magaddal.
2015. febr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítéllek el kérdező, de ép eszű nőgyógyász 15 évesen nem fog neked fogamzásgátlót felírni. A barátod meg szépen bírja ki a gumit még egy darabig ha szeret, mert a tabletta nem cukorka, hanem hormontartalmú gyógyszer. Meg mi az már, hogy közölte veled, hogy következő hónapól tabletta? A védekezésről ketten döntünk, én már ennél kihajítottam volna...Azt meg hogy mit mondott a nevelőanyja, engem nem érdekelne, ennyi erővel a szomszéd is mondhatta volna. Én azt mondom, bármennyire is szereted, várj a tablettával pár évet, mert annyit nem ér, hogy tönkretedd a szervezeted. Persze a te döntésed, de a gyógyszer mellékhatásait is te viseled.
2015. febr. 23. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Eszednél vagy kislány? Kicsit térj már észhez.


1. "közölte hogy ha d*gunk akkor kövi hónaptól tabletta."

Szerinted ez egy normális kapcsolatban így működik? Elárulom: nem. Egyáltalán nem. Ilyen fiúval alapból együtt lenni sem kellene.


"nekem fizikailag semmi igényem se a szexre se az önkielégítésre...szimplán a gondolat esik jól, hogy nemcsak lelkileg de testileg is együtt vagyunk...de fizikai élvezetet nem nyújt egyik sem, és ez nem a párom hibája."

Ha nincs idényed a szexre, akkor minek csinálnád? Azért, hogy a gyökér pasid elégedett legyen?

Normális partnerrel, normális testi és lelki érettség mellett élveznéd a szexet. Csak most a kapcsolatod teljesen alkalmatlan erre.


A legjobb az lenne, ha ezt a fiút és a tablettát is elfelejtenéd egy időre.


De hogy a kérdésekre is válaszoljak:

"-dohányzás,alkohol mennyire befolyásolja a tabletta hatását?"

Az alkohol csak akkor, ha kihányod miatta a tablettát. A cigi a hatást nem befolyásolja, viszont megnöveli a trombózis rizikóját. Nem kellene cigizned sem.


"ha alapjában normál alkatú vagyok és a szüleim is, mennyi az esélye hogy hízni fogok? "

Nem lehet megmondani.


"vérvételek ki lehet mutatni hogy milyen tablettának nem lesznek mellékhatásai(pl:hízás"

NEM. NEM. NEM és NEM. Gyakori tévhit itt gyakorin, hogy vérételből tudja eldönteni a doki, hogy neked melyik tabi lesz jó. BAROMSÁG.


"-mennyire biztonságos a gyógyszer ha az orvos által ajánlott módon szedem? "

Ha tényleg rendesen szeded, akkor nagyon kicsi a terhesség esélye.


" egyéb mellékhatásai? "

Erre ezt tudom mondani:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__fogamzasgatlas_..

11. válasz



Ne legyél butus.

2015. febr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!