Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Házasságban tényleg ciki az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságban tényleg ciki az óvszerhasználat? Ez valóban kényszer minden férfi számára?

Figyelt kérdés

2015. febr. 11. 11:03
1 2
 11/17 Petya Atya ***** válasza:
100%

Még mindig nem annyira kellemetlen, mint a nőnek tablettát szedni.

Persze, a tabletta nem befolyásolja magát a közösülést (bár tapasztalatom alapján az óvszer is csak elhanyagolható mértékben), ellenben a tabletta kellemetlen mellékhatásai máskor jelentkeznek. Persze, mindenki (őleg férfiak) hangoztatják, hogy semmi mellékhatása nincs a tablettáknak, észre sem veszed, stb. Akkor miért panaszkodnak rá sokan, hogy utána egész nap fáj a fejük? Miért panaszkodnak sokan hasi görcsökre és csökkent nemi vágyra? A hosszabb távú, illetve ritkábban előforduló panaszokat nem is említve (depresszió, trómbózishajlam fokozódása, infarktus kockázatának növekedése).

Hogy melyik nagyobb macera? Nem kérdés.

2015. febr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
#10: attól függetlenül igaz amit írtam, hogy nem vagy nő, pedig ők szoktak így nyilatkozni a témáról, de persze ha tudom hogy nem az vagy, akkor nem nekik címeztem volna a hozzászólásomat. Férfiből nem néztem volna ki hogy így nyilatkozik. Hogy neked nem volt vele semmilyen bajod (kivéve amikor hisztiztél), az még nem jelenti azt hogy másnál is ez a helyzet. Manapság divatos lett a tablettát szídni. Ha ekkora arányban okozna komoly gondokat, már rendszeres felvonulásokat tartanának a betiltásáról. Inkább ez a hisztéria. Én még olyan férfi véleményt nem hallottam ahol azt állította volna valaki, hogy biztos hogy semmi káros hatása nem lesz semmikor. Ezt semmiről se lehet biztosan kijelenteni. Megmondom őszintén volt hogy a gumi miatt utasítottam el valakivel a szexet, és nem azért mert nem akartam volna, de az ember csak mérlegel...
2015. febr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

Valamilyen szinten mind a két fél érthető.

A férfinak kellemetlen lehet az óvszer, a nőnek meg kellemetlen lehet a tabletta. A különbség az, hogy míg az óvszer csak kényelmetlen, addig a tabletta egészségügyi problémákat okozhat.

És azért a kettő szerintem nem ugyanaz.


Mondjuk szerintem egy normális kapcsolatban azért meg lehet beszélni a védekezést, és akkor is lehet találni valami kompromisszumos megoldást, ha mind a két fél ragaszkodik a saját elképzeléséhez.

Csak azt látom, hogy Magyarországon mintha ilyen téren totál sötétek lennének az emberek. Fogalmuk sincs arról, hogy milyen módszerek vannak ezen a kettőn (meg persze a megszakításon) kívül, fogalmuk sincs, hogy minek mi az előnye és a hátránya.


Plusz szerintem mind el van túlozva az óvszer-hiszti is, valamint a tabletta-hiszi is, csak az mindkét irányban.

Az sem normális, mikor valaki azért kiabál, hogy a tabletta méreg, de az sem, mikor képtelen beismerni és reálisan látni a mellékhatásait és annak gyakoriságát.

2015. febr. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
85%

#13

"Csak azt látom, hogy Magyarországon mintha ilyen téren totál sötétek lennének az emberek. Fogalmuk sincs arról, hogy milyen módszerek vannak ezen a kettőn (meg persze a megszakításon) kívül, fogalmuk sincs, hogy minek mi az előnye és a hátránya."


Mégis milyen módszerek vannak még egy olyan párnak, akiknek nincs gyereke? Méhen belüli eszközt, elköttetést addig nem ajánlják. A hüvelygyűrű működését nézve egyenlő a fogamzásgátló tablettákkal. Injekció szintén hasonlóan működik, csak éppen megszakítani se tudod, ha olyan mellékhatásai vannak, plusz nagyon sok a befolyásoló tényezője. A hüvelykúp, pesszárium nem elég biztonságos. Te mit ajánlanál, hogy védekezel?

2015. febr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

"Hüvelykúp, pesszárium nem elég biztonságos."

Külön nem. De azért az emberek eljuthatnának addig, hogy két kevésbé biztonságos módszer kombinálásával is el lehet érni elég jó hatásfokot. A pesszárium és a spermicid együttes alkalmazása pl. az óvszerrel egyenlő hatékonyságú.

A spermicidet lehet kombinálni megszakítással is, úgy szintén nem valószínű a teherbeesés mellette.

Ha valakinek normális a ciklusa, és hajlandó arra, hogy egy minimális időt fordítson a teste és ciklusa megismerésére, akkor a bizonytalanabb módszereket ki lehet egészíteni a természetes módszerekkel is. Pl. kevésbé veszélyes napokon csak pesszárium vagy spermicid, a veszélyesebb napokon meg mondjuk óvszer.

2015. febr. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2015. febr. 15. 19:12
 17/17 anonim ***** válasza:
#14: azért különbséget kell tenni a különféle eszközök között, mert a hüvelygyűrű kevesebb hormont tartalmaz és máshol hat. pont ezért használják, mert nyilvánvaló hogy a tabletta kényelmesebb, csak mindig ugyanakkor kell bevenni.
2015. febr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!