Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan kell szedni a fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kell szedni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

-Sosem szedtem még ezelőtt-

A doki úgy adott gyógyszert, hogy felírt egy Provera nevű bogyót, amit be kellett szednem. Beszedtem az összeset, már 1 hete elfogyott de nem jött meg tőle. 18 éves vagyok, életemben 4x volt meg. Elvileg akkor kell elkezdeni szedni a fogamzásgátlót miután ettől a gyógyszertől megjött. De ha gyógyszertől független jön meg akkor is el lehet kezdeni? Vagy esetleg ha egyáltalán nem jön meg és elkezdem szedni, úgy is jó?

Jövőhéten valószínűleg el fogok menni egy endokrinológushoz, mert a körzeti orvosok magasról sz-rnak a betegekre.:)



2015. febr. 1. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát elvileg a menstruáció első napján kell elkezdeni szedni. De esetedben passz, ha ilyen ritkán jön meg.
2015. febr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, de amit leírtál azt értelmezni nem tudom, úgyhogy inkább válaszolok a kérdésedre!


A betegtájékoztatót el KELL OLVASNOD, abban minden le van írva.

A menstruáció legelső napján kell bevenned a gyógyszert, ha most kezded el szedni. Minden nap azonos időben kell egy szemet bevenned. Majd mikor az első levél elfogyott, tartanod KELL egy 7 napos szünetet, és a 8.napon kell elkezdeni újra szedni, attól függetlenül is, hogy még vérzel-e.

A szervezetnek idő kell míg hozzászokik a gyógyszerhez, úgyhogy hagyj neki időt!

Mielőtt lefeküdnél a barátoddal várj 1 hónapot a teljes biztonság kialakulása miatt.

2015. febr. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ui.: ha ilyen ritkán jön meg, a nőgyógyászod miért nem küldött már el különböző vizsgálatokra, hogy kiderítsék, hogy mégis miért ilyen ritkán jön meg neked?
2015. febr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak úgy ne kezdd el szedni vérzés nélkül, keresd fel ismét az orvosod.
2015. febr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
21 nap tabletta 7 nap szünet(ez alatt megjön a megvonásos vérzés) utána a 8.naptól megint elkezdesz 21 napig napi 1 szem tablettát szedni majd megint tartasz 7 nap szünetet
2015. febr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!