Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Altforalle fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Altforalle fogamzásgátlót fogok szedni, de mikortól véd?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy benne van a betegtájékoztatóban, hogy ha az első naptól szedem, akkor egyből hat, és hogy ha a 2-5. napon kezdem el szedni, akkor várni kell 7 napot. De nagyon sokan mondanak 1 hónapot (a doki meg elfelejtette mondani..). És mi a különbség abban, hogy mikor kezdem el szedni?
2015. jan. 24. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyilván nem fognak a betegtájékoztatóban baromságot leírni, mert kicsit kellemetlenül érintené az üzletet, ha az első hónapban egy rakás nő teherbe esne.

Ha rendesen szeded, ahogy le van írva, akkor az 1. naptól véd.

Azért szoktak heteket meg hónapokat mondani, mert ha tovább olvasod a tájékoztató, láthatod, hogy az első héten egy szem kimaradása esetén is fennáll a terhesség veszélye.

Ha az ember először szed tablettát, akkor még a napi rutinjává kell válnia, ami időbe telhet, így gyakori, hogy az első hetekben kimarad egy két-szem. Emiatt célszerű várni, de ha tényleg beszeded rendesen, akkor nem indokolt.


A védettség kialakulásának idején kívül nincs különbség.

2015. jan. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én is ezt szedem,mi vártunk egy hónapot.A második levélnél már nem használtunk óvszert.
2015. jan. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2.: És mikor kezdted el szedni?

2015. jan. 24. 11:25
 4/7 anonim válasza:

Én is a menzesz első hetében kezdtem szedni, és a 8. szemnél már nem használtunk óvszert, kihasználtuk amit tudtunk :D És nem is lettem terhes, de nem javaslom még így sem. Szerintem is várjatok vele legalább 2 hetet, mert lehet, h nekem csak mázlim volt. De amúgy ha a vérzésed első napján kezded szedni, téll az első szemtől véd. :)

19L

2015. jan. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Jahh és én is Altforalle-t szedek :) Most 2 hónapja, remélem azóta se kötött meg a gipsz :S :D
2015. jan. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2015. jan. 30. 16:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a 13. szem után védekezés nélkül feküdtem le a párommal, 7 hónapja szedem már és nem lett baj.
2015. márc. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!