Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló abbahagyása,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló abbahagyása, hogyan?

Figyelt kérdés

2014 júniusában kezdtem el szedni Zoely fogamzásgátlót.

A menstruációm, ami előtte óramű pontosságú volt, összekuszálódott, egyik hónapban alig volt, másikban meg úgy görcsöltem, mint soha előtte. Ebben a hónapban még meg sem jött, pedig múlt hónapban 2-án jött meg.

1 hónapja azt vettem észre, hogy kezdenek felcsusszanni a dékák, nem úgy állnak a ruháim, mint eddig. Tegnapelőtt párommal megbeszéltük, hogy nem mérgezem magam tovább azzal a vacakkal, így már be sem vettem a gyógyszert. Fura, mintha a gyógyszertől átalakult volna kicsit a testem. Nem olyan feszesek a melleim, a hasam is plöttyedtebb lett. Kb 4-5 kg jöhetett fel. Egy hónap alatt... :(

Jó ez, hogy így hagytam abba a gyógyszert, egyik napról a másikra? Vagy van erre valami szabály?

Remélem hamar le tudom dobni ezt a pluszt, mert egyszerűen nem érzem jól magam a bőrömben. :(

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?



2015. jan. 9. 01:49
 1/5 anonim ***** válasza:
En is igy hirtelen hagytam abba. A jadine-t. Nekem a premens tabletta segitett. A kilok lejottek rolam meg a reefluxom meg allando huvelygombam eltunt. Na meg a savfelbofogesek es spontan sav hanAsok is eltuntek . Te meg idejeben hagytad talan abba. Igazi mereg . A stresszoldo sportok, mint a futas, uszas, joga, stb: mivel oldjak s stresszt parhuzamosan egyensulyba hozzak a hormonrendszered is. (A stressz gatolja az osztrogen termelodeset.)
2015. jan. 9. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Azt szokták javasolni,hogy a megkezdett levelet azért még érdemes végigszedni,hogy az aktuális ciklust még lezárd,és a következőt kezd hormonmentesen.

Ez persze nem szentírás,valamivel megterhelőbb a szervezetnek ha csak úgy félbehagyod,de ennyi. Ráadásul nálad ponthogy a gyógyszer borított fel mindent,szerintem se baj ha most egyből leállsz vele.


Talán egy gyógyszerváltás mindent megoldhat ha egyeztetsz a dokival,nem feltétlen kell lemondani a dologról,mert mégiscsak ez volna a legbiztosabb védelem.

2015. jan. 9. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igazából az lett volna a legjobb,ha úgy hagyod abba, hogy a 21. tablettánál,mint amikor szünetmentes napok következnek.Csak a 8. napon nem kezded a következő csomagot.


Én a csomag közepén hagytam abba,bár mást szedtem és a kilókon sajnos erős testmozgással dolgozom...

2015. jan. 9. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy mostanában a savammal is emiatt kinlódtam? Sosem volt baj vele, kb 2 hónapja van...


Nem kezdek másik gyógyszert, igazából mindig ellene voltam, de júniusban mégis úgy döntöttem kipróbálom, a kényelem miatt. Kár volt. 1-2 év múlva úgyis babát szeretnénk, ennyi idő miatt már nem kísérletezek a testemmel.

2015. jan. 9. 10:27
 5/5 A kérdező kommentje:
A kilókon pedig masszívan elkezdek dolgozni. Az amúgyis nagy mellem is még nagyobb lett, remélem hamar összébb megy, mert a melltartóvásárlás alapból kiakaszt. 75/D volt, és szép feszes volt, most meg nagyobb lett, abból érzem, hogy kényelmetlenek a melltartóim, meg mintha lógósak lennének. Ha ezt a doki elmondja, biztos nem kezdek el gyógyszert szedni... :(
2015. jan. 9. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!