Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Komolyan nem értem már. Most...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komolyan nem értem már. Most kell szünetet tartani vagy nem?

Figyelt kérdés

3 éve szedek fogamzásgátlót most váltottam orvost is és új gyógyszert is kaptam ami gyengébb.

Barátnőm már többször is mondta, hogy neki a doki azt mondta szünetet kell tartani bizonyos időszakonként mert nem lehet gyereke.

Megkérdeztem az új orvosomat és azt mondta ez "hülyeség". Anyukám is azt mondta, hogy ő is sokáig szedte mégis itt vagyok meg a tesóm is.

Tesóm is szedte sokáig mégis van 2 szép gyermeke.

Most akkor mi van?

21/L


2014. nov. 24. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
mindenki szervezete másképp reagál rá. azt se felejtsd el, hogy ma minden ötödik pár meddő, és ebben a végtelen mennyiségű fogalmzásgátló is szerepet játszik.
2014. nov. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szóval a kérdés, hogy barátnő véleménye kontra család és orvos véleménye ellen? Kemény dió... :D
2014. nov. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amúgy komolyra fordítva szerintem az első válaszoló jól összefoglalta.
2014. nov. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
4-5 évente esetleg érdemes egy leglább fél éves szünetet tartani. Rövidebbnek neki se állj. Az, hogy kinek milyen teherbeesési problémája lesz a szedés abbahagyása után, azt nem lehet előre tudni, illetve az sem biztos, hogy összefügg a gyógyszerszedéssel. Ha bízol az ovosodban, hallgass rá és kész.
2014. nov. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ismered a szabályt, mindig van kivétel, ez a néhány kivétel eléggé rosszul jár. Amúgy szerintem az orvosok sem tudják pontosan megmondani.
2014. nov. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hogy fogalmazzak:

nem azért kell szünetet hagyni, mert különben nem lehet gyereked,

hanem azért szoktak időnként szünetet hagyni, hogy megnézzék, nem lettél-e máris "meddő".


Ha a leállás után gond nélkül visszatér a peteérésed, újra rendszeres lesz a menstruációd, akkor nagyobb esélyed van rá, hogy egy újabb szedési ciklus után is mázlid lesz.


Míg ha nem áll vissza olyan könnyedén, nos, akkor javasolt örökre elfelejteni a bogyót, s nem kísérteni tovább a sorsot.


Ez a logika a szünethagyás mögött.

2014. nov. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elméletileg évente egyszer 3 hónap szünetet érdemes tartani

Gyakorlatban pedig évekig egyfolytába szedik az emberek a fog.gátlót,egészen addig,amíg nincs panasz :)


A barátnődnek a gyógyszer előtt sem lehetett valszeg gyereke. Annak nem lehet,akinek nincsen peteérése SOHA,vagy gyerekkorától kezdve nincs kifejlődve belül a dolog.


Ma már akinek ép a méhe,beültetik a petesejtet v akár még gyógyszerrel is beindítják a peteérését.


Nekem pl nem volt menstruációm 18 éves koromig,gyógyszerrel hozták meg a vérzést,szedtem fog.gátlót is,azt mondták nem lehet gyerekem,aztán mégis lehet és már menstruációm is szokott lenni néha-néha :)

2014. nov. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem rendesen volt menstruációm 13-14 éves koromtól kezdve. Igaz nem állt be egy napra pontosan de minden hónapban megjött. 19 évesen kezdtem el szedni gyógyszert, nincs panaszom rá. Rendszeresen járok nőgyógyászhoz mindig mindent rendben talált.
2014. nov. 25. 11:15
 9/11 anonim ***** válasza:

Tényleg nem érted.

Annak, hogy hogy fog reagálni a szervezeted, ha egyszer abbahagyod a tabit (visszaáll-e a termékenységed), annak SEMMI jele!

Hiába talál "mindent" rendben az orvos, erre semmi sem utal, erről semmit sem tud mondani.

2014. nov. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jól van.
2014. nov. 25. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!