Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a baj azzal hogyha egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a baj azzal hogyha egy fiatal lany 16-17 evesen elkezd nemi eletet elni?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt hogy ilyenkor meg nem kellene es hasonlo tanacsakot irnak. De miert? En is 17 evesen kezdtem felelosseggel vedekeztem. Pont azt lattam hogy sokszor felnott nok kerulnek olyan helyzetbe hogy kiszakad a gumi es eszukbe sincs esemeny utanit iratni persze ez a fiatalabb korosztalyal is elofordul. De ugy gondolom hogy ez az egesz nem eletkorfuggo. Ti mit gondoltok errol aki felelotlen fiatalon felnottkoraban is az?
2014. nov. 20. 07:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
23%

#6


#10 kieg: mellesleg a világ felénél a mai napig ez a szokás, mi több előbb férjhez adják őket. (és többnyire a mai napig nem ő dönti el kihez)

Szóval nem tudom honnan szeditek ezt a 18+ -os legendát, sosem volt igaz. (és ma sem az)

2014. nov. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
64%

Nem mentek férjhez a lányok 16 éves korukban, és ahhoz mentek feleségül, akihez akartak. Ez csak a háború előtt volt szokás, az apa pedig többnyire a gazdagabb családokban szólt bele a párválasztásban.

A háború után már nem volt jellemző.

Akkor is voltak nők, akik nemi életet éltek mér a házasság előtt. Csak őket a társadalom elítélte, K-nak tartotta, és ritka volt, hogy valaki feleségül vette őket.

Még a 70-es évek elején is a legtöbb férfi ragaszkodott ahhoz, hogy a felesége szűzen menjen férjhez.

Ismertem egy lányt, akinek a vőlegénye nem sokkal az esküvő előtt bontotta fel az eljegyzést, mert lefeküdt a lány vele. Azt mondta a férfi, hogyha vele lefeküdt, akkor nem lesz hűséges és mással is lefog feküdni.

Ez nem legenda, hanem személyes tapasztalat.

Akkor mások voltak az erkölcsök, mint ma.

2014. nov. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
36%

#12

Nyugodtan hajtsd csak a magadét, mindenki tudja miről beszélünk. :)

2014. nov. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem azzal van a baj. 15-16-17 évesen már bőven szeretnék egyrészt kipróbálni a szexet a fiatalok,másrészt már az sem újdonság, ha 16 évesen 2éves kapcsolatuk van a párjukkal.


Azt gondolom, hogy nem mindenki felelőtlen,DE a legtöbb családban nem beszéd téma a szex. Ez pedig elég sok bajhoz is vezethet.

Na meg a titkolózás, hogy nem mernek fog.gátlót feliratni,nincs rá pénz,esetleg nem akarnak óvszerrel bíbelődni,meg hát az óvszer sem olcsó mulatság...


ÉS csupán az internetről,barátoktól,filmekből nem egészen biztos, hogy jól jön le a védekezés számukra.


Valamint felnőttkorban is előfordulhatnak bakik. Nem szabad általánosítani....

2014. nov. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baj nincs ezzel, de tudomásul kell venni, hogy bizonyos kultúrkörökben ez nem szokás, sőt, elítélendő. Vannak érvek a konzervatív felfogás mellett is, meg persze ellene is, és vannak érvek és ellenérvek a szabadabb felfogás mellett is. Én úgy gondolom, hogy kicsit diszkrétebben kellene kezelni a szexualitást a nyilvánosság előtt, és nyíltabban a partnerünk előtt. Nekem kicsit sok a szexuális töltet a reklámokban, a pletykamagazinok azzal foglalkoznak, hogy ki kivel mikor hányszor, hogy a valóságshowkat ne is említsük. Ugyanakkor sok olyan kérdésbe szaladok bele, hogy "hogyan mondjam meg a páromnak, hogy ezt vagy azt szeretném". Sokan nem tudnak megegyezni a védekezés módjában, mert a fiú nem akar gumit húzni, a lány nem akar tablettát szedni, az egyik fél gyakrabban szeretné csinálni, a másik fél ritkábban, és képtelenek dűlőre jutni a felek. Ezt tartom nagy bajnak.
2014. nov. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!