Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Egy hetes antibiotikum kúrám...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy hetes antibiotikum kúrám volt gyengíthette ez a gyógyszert? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A 19. gyógyszeres napon kezdtem el antibiotikumot szedni és a 7 napos szünet 4. napján fogyott el az utolsó szem antibiotikum. Olvastam a webbeteg.hu-n hogy a szünetben szedett antibiotikum nem gyengítheti a gyógyszer hatását mert nem lép vele kölcsönhatásba, a gyógyszerem (symicia)azt írja hogy antibiotikum szedése után 7 nap kiegészítő védekezést kell alkalmazni. Az lenne a kérdésem hogy a 7 napot a szünet utáni első bevett fogamzásgátlótól kell számolni vagy pedig az utolsó bevett antibiotikumtól ami ugye a szünet 4. napján volt. Illetve ha tényleg nem lép vele kölcsönhatásba akkor akár a szünetet is lehet tekinteni annak a 7 napnak ?

21/L


2014. okt. 30. 01:14
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Ez úgy működik, hogy ha nem a netről, feketén rendeled a gyógyszert, akkor amikor írja fel az orvos, akkor tájékoztatod arról, hogy fogamzásgátlót szedsz, és akkor elmondja, hogy mi a szitu. Emellett mindkettő mellé adnak betegtájékoztatót. Ilyen dologról nem itt kell érdeklődni. Idegen, 14 éves gyerekekre bíznád, hogy teherbe esel-e?
2014. okt. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez abban az esetben előfordulhat ha az orvosod normális ebben az esetben nem mivel vele szoktam felíratni a fogamzásgátlómat is szóval tud róla h szedem. Igen mint le is írtam mit ír a betegtájékoztató de ennyi semmi több csak hogy 7 napot kell kiegészítő védekezés az antibiotikum betegtájékoztatójában pedig meg sem említik hogy ilyen előfordulhat hogy gyengíti.
2014. okt. 30. 01:41
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem hogy nem minden esetben válaszolnak 14 évesek tettem már fel máskor is kérdést itt és akkor két orvos segített nekem. És ha mégis 14 évesek írnának azokat azért ki lehet szűrni mert azok úgyse fognak adni értelmes indokolt választ. Nyilván annyival nem fog meggyőzni senki hogy persze csináld nyugodtan.
2014. okt. 30. 01:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes más védekezési módot is használni amig az antibiotikumot szeded... Fő a biztonság inkább :)
2014. okt. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szétcseszed a szervezeted. :| Antibiotikum, fogamzásgátló..

1-2 ember úgy eszi ezeket mintha cukorkák lennének.

2014. okt. 30. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Költőnő? ***** válasza:
Igen, gyengítheti. Jobb félni, mint megijedni alapon, inkább ne bízzátok a véletlenre.
2014. okt. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, gyengítheti. Kiegészítő védekezés mindenképp!
2014. okt. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!