Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vasárnap vettem be antibiotiku...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vasárnap vettem be antibiotikumot mert lázas voltam és holnap találkozok a barátommal csinálhatjuk óvszerrel vagy szerintetek gyengített a gyógyszer hatásán az antibiotikum? (holnap után fogy el a 21. szem) 20/L

Figyelt kérdés
2014. okt. 15. 00:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

csinálhatjuk óvszerrel


nélkül?

2014. okt. 15. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
igen véletlenül elírtam az a sor úgy néz ki: "csinálhatjuk óvszer nélkül"
2014. okt. 15. 02:53
 3/13 Költőnő? ***** válasza:
Nem tudom, mennyi ideig szedted az antibiotikumot, de sztem ne kockáztass. Most legyen egy kis macera az óvszerrel, mint később vmi miatt nagyobb.
2014. okt. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Semmi köze az antibiotikumnak a fogamzásgátlóhoz.


Nyugodtan csináljátok.


(orvos)

2014. okt. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Magadtól vettél be antibiotikum vagy felírták? Lázra nem szokás amúgy antibiotikumot szedni. Egyébként kérdés, hogy milyen gyógyszert szedsz és milyen antibiotikum vettél be, mert bizonyos antibiotikum 100%-osan gyengíti a hatását, némelyikről nem tudják, és van pár amiről tudják, hogy nem. Viszont ez fogamzásgátlónként eltérhet, mert ugye más a hatóanyag. Viszont általánosan antibiotikum szedés alatt ha nem tudod biztosra mit kaptál, akkor alatta és utána 1 héttel (ha szünetre esik a szedés utáni hét, akkor 2 hét) kiegészítő védekezést kell alkalmazni. Vagy próbáld meg nyugodtan nélküle csak aztán ne sírj ha véletlen terhes maradtál.


(orvos gyereke és gyógyszerkémiából is diplomázó egyén)

2014. okt. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen, van egy ilyen hipotézis, amit eléggé kutatnak mostanság, hogy a metabolikus szakaszban hogyan gyengíti némelyik antibiotikum némelyik fogamzásgátló hatását.


Azonban a klinikai valóság az, hogy a teherbeesés nem egy egyszerű dolog, az esetek jelentős részében orvosi segítség kell, ráadásul a csökkent hatás nem egyenlő a nulla hatással, ráadásul az OC-k szedése közben is van egy bizonyos százalékos arány a terhességre vonatkozólag.


Röviden: én nem hiszem, hogy egy egyszeri antibiotikum bevétel (???) három napja bármit változtatna a fogamzásgátló hatásán.


Más kérdés, hogy mi értelme van 1 antibiotikumot bevenni.


Más kérdés, hogy mi Svájcban töredéke annyi antibiotikumot írunk fel, mint Magyarországon, lévén a legtöbbször több mellékhatása van, mint haszna.


Sok sikert a tanulmányaidhoz! :)

2014. okt. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Még egy gondolat, ami nem szorosan a témához kapcsolódik: ha valaki egy antibiotikum kúrát csinál, akkor is eléggé összeérnek a hibahatárok az AB+OC interakcióban. Néhányaknál a kúra során a hasmenés, érzékenyeknél esetleg hányás is felléphet.


Szóval annál a nagyon kevés százaléknál, aki állítólag így esik teherbe, nagyon nehezen igazolható, hogy tényleg ez az ok. Szerintem a helyes megfogalmazás valami olyan, hogy: "Az antibiotikumok és az orális fogamzásgátlók együttes szedése esetén a normálisnál valamivel magasabb terhességi kockázat lépHET fel."

2014. okt. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Csak így lázra bevettél egy antibiotikumot? Jól értem, hogy ilyen ostoba vagy?!

A te fajtádtól mentse meg a jóistenke az emberiséget...


Az antibiotikum NEM lázcsillapító.

2014. okt. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A sok ha-ra reagálnék. Sok esetben orvosi segítség kell a teherbeeséshez. Igen, a mostani időkben, mikor az átlag nő 30 és afelett szeretné az első gyerekét megszülni hasonló korú párjával. Ha olyan nehéz lenne teherbe esni általánosan és minden korosztálynak, akkor nem lennének tini terhességek egy alkalomtól vagy a leszólt kis százalékú eset mikor gyógyszer szedés mellett antibiotikum kúra során esett teherbe az illető. (rokonságban nálunk is előfordult, és ismerősi körben is tudok egyről, és ez csak egy szűk minta). A nők nem ugyanúgy működnek. Mi biztosítja a kérdezőt arról, hogy abba a csoportba tartozik, akik nehezebben esnek teherbe és nem számít nála, hogy antibiotikumot szedett? Ha hallgat rád kedves orvos válaszoló és nem védekezik és teherbe esik (amire nagyon kicsi az esély szerinted), akkor ő vagy te fogod felnevelni a gyerekét? Miért kell kockáztatni egy pár napnyi "kellemetlenség" helyett?


Egyébként ha olyan elhanyagolhatóan kicsi lenne az esélye az antibiotikum melletti teherbe esésnek, akkor a gyártó nem tüntetné fel a tájékoztatóban, hogy gyengítheti a hatását. Tehát nem zárható ki az esélye, így számolni kell vele.


És igen, általában a felszívódási folyamatok miatt gyengíti, mert ha esetleg nem is lép fel hányás vagy hasmenés, a bélrendszer akkor is túl van terhelve az antibiotikum miatt, ahol a tabletta felszívódik és bekerül a véráramba, ha nem tud felszívódni nem kerül be ugyebár. Pont nem rég volt egy kérdés, hogy kihagyott egy szem tablettát a levél közepén és jelentkezett a megvonásos vérzése, most mit csináljon? Ilyennek nem szabadna történnie csak 1 szem kihagyásától ha olyan tartós és erős lenne a gyógyszer hatása, de nem az. Pont a szervezet kímélése miatt alacsony hormontartalmú tabletták vannak már forgalomba, amik éppen annyira hatnak, hogy még terhes nem lesz az ember, de a legkisebb bakinál összejöhet.


De tovább nem vitatkozva kérdező rajtad múlik mit teszel. Kockáztatsz hátha igaza van az orvos válaszolónak és nem számít, vagy biztosra mész és nyugodtan töltöd a következő heteid, mert te mindent megtettél annak érdekében, hogy ne legyél terhes.

2014. okt. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Te arról beszélsz, hogy a kettő között milyen kölcsönhatás léphet fel, erről viszont kár tovább írnod, mert nincs vita köztünk.


Én pedig azt mondom, hogy 1 szem vasárnap bevett antibiotikum fogamzásgátló hatékonyságára gyakorolt hatását nem fogod tudni szétválasztani a fogamzásgátlók normál szedése esetén fellépő terhességi kockázattól.


Teljesen értelmetlen tovább rugózni a kérdésen, mert persze a legbiztonságosabb az lenne, ha a srác levágná a heréit, a csajszi meg összevarrná a nagyajkait és kivetetné a petefészkeit és a méhét.


Később biztosan fogsz találkozni, sőt, már lehet hogy most is láttál ilyet, hogy mi az a pszichológiai morbiditás. Ha te egy rendkívül kis kockázatot életbevágó veszélyként jó szívvel rátolsz egy kiskorú pár szexualitására, akkor lelked rajta.

2014. okt. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!