Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Gyógyszermentes szünet alatt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyógyszermentes szünet alatt nem jött meg. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban egy héttel korábban jött meg, mint kellett volna, tehát egy hétnyi bogyó volt még a fogamzásgátlómból. Ezeket be is vettem, majd gyógyszermentes hetet kihagyva szedtem tovább a következő levéllel. Most, hogy elfogyott ez a levél is, a gyógyszermentes hét során nem jelentkezett vérzés, sőt már a következő levél második tabijánál tartok és semmi.

Nem hagytam ki egy tablettát sem, sőt párommal még a fogamzásgátló mellett is megszakításosan védekeztünk.

Dokihoz mennék, de a nőgyógyászom még egy hétig szabin van és nem tudom elérni.

Mellesleg két hete csúnyán felfáztam, szerintetek lehet ez az oka annak, hogy nem jött meg?


Légyszi, értelmes és normális válaszokat írjatok, köszi :)



2014. okt. 27. 11:35
 1/7 Költőnő? ***** válasza:
persze h lehet
2014. okt. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem is lehet. mióta szeded a fogamzásgátlót? lehet még nem szokta meg amúgy sem a szervezeted, szokott olyan lenni hogy elmarad a megvonásos vérzés.
2014. okt. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát már egy kilenc hónapja szedem...eddig mindig volt vérzés, mondjuk nem mindig pontosan, volt hogy a vártnál előbb, de késni még nem késett...
2014. okt. 27. 22:23
 4/7 A kérdező kommentje:
arra is gondoltam, hogy az kavart be, hogy nem tartottam múlt hónapban gyógyszermentes hetet... De mivel monofázisú a tabim, ilyet lehet csinálni vele elvileg... (mint írtam, azért nem tartottam mert egy héttel előbb jött meg és a maradék tabikat féltem kidobni, de a vérzés után sem akartam még egy hét szünetet, hátha megindul a peteérés..)
2014. okt. 27. 22:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy vártnál előbb, vagy később, ha a szünetmentes 7 nap valamelyikén jelentkezik a vérzés.Az is normális, ha az első szünetmentes napon és az is, ha a hetediken jön meg.A lényeg, hogy a 8. napon mindig el kell kezdeni a következő levelet.


Talán a felfázás, valami fertőzés,gomba,hüvelygyulladás,ciszta és egy csomó minden lehet az oka. Még a stressz is. Ne aggódj szerintem.


Amint a nőgyógyászod ráér,menj el hozzá és kérdezd meg.


Egyébként online is meg tudsz kérdezni orvost a neten,és válaszolni is szoktak.

2014. okt. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A vártnál előbbet úgy értettem, hogy még a gyógyszermentes hét előtt, tehát amikor még javában szedem a tablettákat (múltkor például még 7 db tabletta volt hátra a levélből, de jelentkezett a vérzés).

Köszönöm a válaszokat, megnyugtatóak vagytok :)


Igen, egyébként szinte a tablettaszedés eleje óta felfedezte a dokim, hogy volt egy cisztám, ezzel szinte minden hónapban voltam nála, de két hónapja azt mondta, visszahúzódott, tehát eltűnt (kb 3 hónapos gyógyszeres kezelés után). Valószínű, hogy mégsem szabadultam meg tőle és ez okozhatja?

Minden esetre hosszú egy hét lesz ez, mire rendel újra a doki....

2014. okt. 28. 17:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Tesztelj egyet, és kész. A többi lehetőség úgyis kevésbé izgalmas, minek rágni a küszöböt?
2014. okt. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!