Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor leszek védett teljesen?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor leszek védett teljesen?

Figyelt kérdés

mikor megjött a menstruációm azon a napon kezdtem el szedni azt mondta az orvos, hogy mikor elmúlik védett is leszek. akkor belém is élvezhet a párom? vagy inkább várjunk még vele? most szedek elsőnek fogamzásgátlót:)

kinek mi a tapasztalata? és a mellem is fog nőni tőle? és mennyi az esélye, hogy hízni fogok?

20/L


2014. okt. 12. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:

mindenkinek a teste másképp reagál :) de nem fog rögtön, nekem úgy kb 4 hónap után lettek csak változások. nekem szép arcbőrt varázsolt, viszont picit híztam, de nem is ez a legnagyobb baj, hanem hogy szépen lassan megölte a libidómat. ha ilyesmit észlelsz azonnal válts.

amúgy elvileg papíron már az első pár tablettánál is hat, de biztos ami biztos szedd végig az első levelet csak azután élvezzen beléd.

2014. okt. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Liretol válasza:
43%

Szia,a védettség soha sem 100%-kos mindég vannak szinte lehetetlen kivételek,de vegyük most az alapot,esetedben a a mensi végével a az aktuális peteérés is befejeződik és a vérzés azért tud létrejönni mert a a méhszájad kissé nyitva van hogy a fogantatás létre tudjon jönni,illetve a tisztulás meg tudjon történni,nos a kérdésedre pontos választ nem lehet adni de ha az orvosod azt mondta akkor valószínű hogy igen a fogamzásgátló tabletta szedése mellett a mensi után védett vagy és beléd is élvezhet.Most még lehetne sokat kérdezni a fogamzás gátlóról hogy milyen meg stb .. mi hatásmechanizmusa,de az orvosod ezt mondta hát higgy neki.

A melleid hogy fognak e még nőni az megint nem lehet tudni,egyrészt nem biztos hogy a normál fejlődésed végleg megállt. A tablettáról nem tudjuk hogy szteroidos e vagy sem... de egyébként is nyilván felhívta a figyelmedet arra hogy ha valamiféle elváltozást észlelsz,úgy a testeden úgy a közérzeteden akkor azonnal menj vissza. A melleid elvileg nem fogynak megnőni tőle.

A hízás megint egy olyan kérdés amire sajnos előre nem lehet választ adni, de amit hasonlót észlelsz akkor beszélj az orvosoddal és egy másik fajta fogamzásgátlót fog felírni.Fontos hogy ha elváltozás van,azonnal hagyd abba és írass fel más fajtát az orvosok sem látnokok és nem lehet tudni hogy egyébként a fogamzás gátláson túl milyen hatással lesz a testedre.Üdv

2014. okt. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó nettó hülyeséget hordott össze. Ne hallgass rá. Fogamzásgátlóban szteroid... jó vicc.


Hivatalosan a szedés pillanatától véd, vagy az első héttől, de ha biztosra szeretnél menni várd meg a második levelet. Akkortól 100%-osan védeni fog. Ez leginkább azért is jobb, mert mi van ha neked nem úgy reagál a szervezeted, mint kéne?


Egyébként a melleid nőhetnek tőle, hisz hormonnal tömöd magad, és a mellek bizony tőlük nőnek. Kérdés, hogy neked a szervezeted hogy reagál rá. Nekem alig nőtt tőle, barátnőmnek a laposból elég szépen kikerekedett, de nem vészesen. Szóval mondjuk ő még örült is neki.


Hízni hivatalosan nem hízhatsz tőle. Általában azért híznak a nők, mert az étvágyat bizony növelheti a tabletta. Ha sokat eszel hízol. A levegőtől nem fogsz. Valamint megváltoztatja az anyagcserét így ha régebben esténként betolhattál egy pizzát és meg se látszott most már lehet ez nem fog működni, de ésszerű szabályok mellett (estére könnyű vacsi, stb.) és mozgás mellett egészen biztosan nem fogsz hízni.


Viszont ha azt tapasztalod, hogy nem múlik a menszeszed, pecsételsz ne ijedj meg. Az első hónapban teljesen normális. Ha a második hónapra nem múlik el, akkor vissza kell menni az orvoshoz, viszont (!) csak akkor hagyd abba a tabletta szedést a levél közepén ha iszonyat erős fejfájást, fulladást érzel, meg még egy-két dolog, amit a tájékoztató világosan leír. Egyébként minden esetben folytatnod kell a szedést a levél végéig, mert sokkal kellemetlen tüneteid lehetnek ha levél közepén hirtelen abbahagyod. Ráadásul az új fajta gyógyszert se tudod elkezdeni szedni, mert meg kell várni a menszeszt, ha a levél közepén hagyod abba a gyógyszert kérdés mikor jön meg így az új fajtát se tudod elkezdeni. Magaddal csesznél ki.


Nagyon figyelj oda a hányás, hasmenésre, mert a védettségre igencsak hatással vannak. Ilyenkor jönnek a tabletta mellett terhes lettem felkiáltások. Illetve antibiotikum szedésnél nem véd a tabletta, de szedned kell mintha védene, de mellette óvszerrel vagy önmegtartóztatással (nincs szex) védekezni kell az antibiotikum szedés alatt és utána 1 hétig.


Így hirtelen leírva sok mindenre kell figyelni, de ha benne vagy annyira nem követhetetlen. :) A legfontosabb pedig, hogy minden nap ugyanabban az időben vedd be, a telefonon állíts ébresztőt rá és nem lesz gond. :) Hajrá!


24 N (5 éve szedek tablettát)

2014. okt. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:) és am milyen gyakori, hogy a libidó elmúlik?
2014. okt. 13. 19:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Szervezet és tabletta válogatja.


Én pl eddig 4 fajta gyógyszert szedtem. 2-t kb féléven belül cseréltem, mert nem volt jó (gyakori hüvelyfertőzés minden különösebb ok nélkül), az egyiket 2 év szedés után cseréltem, mert a végére kb megölte a libidóm illetve migrénes fejfájásaim lettek. A mostanit több, mint egy éve szedem. Enyhe hüvelyszárazságot tapasztalok, de csak ennyi. (nehezebben nedvesedem) A libidóm megmaradt mellette. És egyéb káros hatás nincs.


Szóval előre megjósolni kb lehetetlen. Én megkértem barátomat ha úgy érzi kevés és elkezdek nyafogni, hogy minek már megint azonnal szóljon. Ha előfordul nálad is 1 hónap alatt a gyógyszer váltás helyre ráz, szóval emiatt ne aggódj, hogy "úgy maradsz". Viszont figyelni kell rá. Néha az ember észre se veszi, hogy valami nem stimmel. Az első gyógyszernél én se vettem észre, hogy kb nullára redukálódott az együttlétek száma, mert az akkori barátom se akart semmi, plusz a kapcsolatunk se volt a legjobb akkor. Magamon vettem észre, hogy nem emlékszem mikor voltunk utoljára együtt. Na ez a vég... :D

2014. okt. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!