Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló 2. levelének...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló 2. levelének 2. tablettájánál már teljesen védett vagyok?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés, de még soha nem szedtem fogamzásgátlót és félek, hogy teherbe esek. Dienillet szedek.
2014. ápr. 22. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen teljesen védett vagy.
2014. ápr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen, pontosan, minden szemet beszedtél eddig, akkor védett vagy, és nincs mitől tartanod. :)
2014. ápr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sose leszel teljesen védett, hisz nincs 100 %-os biztonságot nyújtó módszer.


Ha nagyon aggódsz, akkor inkább próbálkozz a második héten, mivel az első hét MINDEN levélnél rizikósabb olyan szempontból, hogy ha akkor hagysz ki (vagy más hiba: hányás, hasmenés, antibiotikum), akkor VISSZAMENŐLEGESEN 1 hétre is gond lehet az együttlétekből.


Ellenőrizd a tájékoztatóban!

2014. ápr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nincs 100 %- os védelem. Minden szemet beszedtem az 1. levélből, szinte percre pontosan ugyanakkor, és ugyanabban az időben kezdtem el szedni a 2. levelet 1 hét kihagyással! Köszönöm szépen a válaszokat! :) Utolsó: szerinted így is rizikós az 1. hét, hogy eddig sosem felejtettem el bevenni?
2014. ápr. 22. 15:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Dehogy rizikós, semmi problémád nem lesz belőle. A tablettamentes héten is megmarad a védettség, akkor az első héten miért lenne rizikós?
2014. ápr. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"szerinted így is rizikós az 1. hét, hogy eddig sosem felejtettem el bevenni?"


És mi a garancia, hogy most se fogod?

10 év szedés után is mindig ügyelni kell rá, hogy sose hagyj ki, és főleg ne az első illetve az utolsó héten!


Nem védettebb az, aki mondjuk 15 éve szedi, mint az, aki csak 2 hónapja. Mindkettőnek ugyanúgy kell ügyelnie a szedéssel.

2014. ápr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

*na de a lényeg, hogy a második héten még ha kihagysz is, akkor is csak a következő tablettákra kell ügyelned, és a kihagyást megelőző aktusok miatt nem kell fájjon a fejed!


Erre írtam, hogy ha aggódsz, akkor AKKOR kezdd el, hogy engeded, ne a levél első hetén!

2014. ápr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!