Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nagyon félek, lehetek terhes?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon félek, lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek már vagy 4 éve. Az levél elkezdésekor(szerdai nap) szedtem szerda, csütörtökön a bogyót, majd elutaztam két napra és sajnos otthon maradt a tabletta. Így pénteken és szombaton nem vettem be, szombaton(a 28 napos ciklus 9. napján) együtt voltam a párommal megszakításos közösüléssel, amit eddig még sosem csináltam, és nem is bízom benne. Vasárnap hazaérvén bevettem a kimaradt tablettákat, és kicsivel később a vasárnapi bogyót is. Gondoltam, hogy kissé felborul a hormonháztartásom több bevétele után, de nemtudom, hogy ezek a jelek annak köszönhetőek-e, vagy terhes lettem-e. Nagyon félek, mert még sosem voltam ilyen helyzetben, első alkalommal maradtak ki a tabletták. Szóval, most napra pontosan 1 hete történt az együttlét, és a naptár szerint tegnap volt az ovulációm(10-én), tegnap este pedig barnás folyásom volt, ami ma reggelre sem maradt abba. Még sosem volt egyébként köztes vérzésem. Azt is olvastam közben, hogy pont az ovus napokon teljesen normális a barnás vérzés, de közben azt is, hogy a beágyazódásnál is előfordul, ami a 7.-9. napra esik együttlét után, tehát pontosan ezekre a napokra. A menstruációm két hét múlva esedékes. Szerintetek a felborult hormonok okozzák a közti vérzést, vagy terhes lettem? Természetesen ahogy lehet (12--14. napon) már megpróbálok tesztelni. Köszönöm előre is a segítő válaszokat!

2014. okt. 11. 09:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy látom, hogy pontosan tudod mit kell tenned. Jól látod a dolgokat. Majd a teszt megmondja. Egyébként szerintem nem lettél terhes, persze ez csak az én véleményem.
2014. okt. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel a mai fog. gátlók annyira kevés hormont tartalmaznak, hogy 1 szem kimaradása is okozhat gondot, pláne, ha több kimarad, így igen, felborulhat tőle a szervezet és lehetsz terhes is. És amit észleltél, hogy barna folyásod volt, az egy megvonásos vérzés volt valószínűleg. A szervezeted úgy érzékelte a kihagyások miatt, hogy szünetet tartasz, hiszen ugye a fog. gátló melletti vérzést megvonásos vérzésnek hívják, amit a gyógyszer szünetre történő abbahagyása vált ki és mivel te napokig nem szedted, így a szervezet úgy fogta fel, hogy szünetet tartasz, így generált valószínűleg egy megvonásos vérzést. Amúgy jól tettétek a megszakítást, amivel azért lecsökkentettétek a teherbeesés kockázatát, de nem nullára, így 2 héttel az aktus után reggeli vizeletből csinálj tesztet, de amit kellett volna csinálnotok, hogy gumival védekeztetek volna az aktus legelejétől fogva. Ilyenkor az az eljárás amúgy is, hogy ha kimaradt a tabletta, akkor kell óvszer.

Szóval imádkozz, de szerintem ez kevés volt a terhességhez, de sosem lehet tudni.

Ami a lényeg, hogy ha már bepótoltad a kimaradt szemeket és a kihagyással jól a feje tetejére állítottál mindent, hogy legalább 1 hétig csak is kiegészítő védekezéssel, vagyis gumival lesztek együtt.

2014. okt. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem lehetsz.


Egyébként mondok egy jó tanácsot, hogy ne félj ezentúl. A párod ne élvezzen beléd, aktus végén. Így a tuti a fog.gátló.

2014. okt. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!