Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek mit tegyek? Még...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit tegyek? Még nem történt ilyen velem (bővebben lent. ), nőgyógyászhoz nem fordultam.

Figyelt kérdés

Az egész dolog úgy kezdődött, hogy a barátommal eldöntöttük, hogy újra elkezdem szedni a gyógyszert (régen másfél évig szedtem). A menstruáció 1. napján akartam bevenni az első szemet, mivel akkor már védett leszek, mire elmúlik a vérzés. Meg is jött szombat este, így azonnal bevettem az első szem bogyót... viszont kb csak pár csepp volt, az is barnás... eszembe jutott hátha csak pecsételő. Vasárnap is egy-két csepp volt a maximum, ma már valamivel több, de így sem annyi mint ami szokott lenni (erős általában..)

Nem tudom, hogy ez most igazi vérzés-e és ha nem akkor védett leszek mikor vége?! Kérlek Titeket, normális válaszokat adjatok! Köszönöm!

Ja és azt még hozzátenném: terhesség kizárt! :)



2014. okt. 6. 23:37
 1/10 A kérdező kommentje:
U.i.: a ciklusom mostanság eléggé rendszertelen, ez már a 43. napom...
2014. okt. 6. 23:40
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel a nőgyógyászod
2014. okt. 7. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A menstruaciod elmultakor kellett volna inkabb bevenned az elso bogyot. Most megkavartad a szervezted, baratnomnek is volt hasonlo mar. Ugyebar bogyoszedeskor szunetet tartunk es a verzes ugy jon meg. Most te meg ravettel egy hormonbombat a verzesed idejere, persze hogy "elmulasztja". Ujra magas lesz a hormonszinted, pedig a mehfal levelasa akkor kovetkezik be amikor hirtelen csokken a hormonszint... ezert nem szedunk tabit elotte.


Es vedett nem az elso bogyotol leszel, hanem 1 honap bogyoszedes utan, amikor elmulik a kovetkezo verzesed!


Olvasd el maskor a betegtajekoztatot.

2014. okt. 7. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jól vetted be,a menzid első napja az szombat volt. Nyugi :)
2014. okt. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors és normális válaszokat! :)

Az első hozzászólónak: januárban hagytam abba a gyógyszer szedését és most kezdtem újra! Tudom, hogy szünetet kell tartani a levelek között, másfél éven keresztül rendszeresen szedtem. :)

Abban nem voltam biztos, hogy tényleg megjött-e és nem csak pecsételő..még most is nagyon kevés a 'vérzésem', pár csepp.. azért ilyedtem meg, mert ilyen kevés még sosem volt, régen bogyó szedése mellett sem.. 7 napig el szokott tartani és általában erős...

Remélem tényleg védett leszek, mire elmúlik.:)

2014. okt. 7. 15:24
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, 2. hozzászólónak ment !
2014. okt. 7. 15:25
 7/10 A kérdező kommentje:
Ijedtem :DD bocsi... ma nem megy az írás valamiért...
2014. okt. 7. 15:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja csak annyit, hogy az, hogy csak pár csepp van,teljesen normális, hiszen kapott egy kis hormont a szervezeted, és pont ezért kevesebb a vérzésed.


Szedd rendesen 21napig a tabit,utána 7nap szünet és így tovább.Nem lesz gond.

2014. okt. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocs, tenyleg menses elso napjan kell kezdeni. De ahogy felettem is irtak a bogyo hormontartalma miatt vereztel csak kicsit.
2014. okt. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Még mindig tart ez az állapot, szóval valószínűleg nem pecsételés.
2014. okt. 8. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!