Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Okozhatja a lentieket (Yadine)...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Okozhatja a lentieket (Yadine) fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

9-én kezdtem el szedni (a menzesz első napján) a Yadine nevű fogamzásgátlót (ez az első tablettám, még soha nem szedtem semmit). Aznap este, amikor a 7. tablettát (délelőtt) együtt voltunk a párommal más védekezés nélkül. Azt tudom és olvastam, pecsételő vérzés előfordulhat az első 3 hónapban - ez jelentkezik is nálam napi rendszerességgel.

Viszont egy héttel ezelőtt nehezebben az együttlét, mármint nagyon szűk lettem. Előtte nem volt semmi gond. Kívántam a párom, de mégis annyira "összeszűkültem", hogy jóval nehezebben ment a dolog. Tegnap is ez a helyzet volt. Nagyon szűk voltam. Ezt okozhatja a bogyó? Mert erről ugyebár nem ír a betegtájékoztató. Egyébként semmi más tünet nincs, nincs alhasi fájdalmam (még a behatolás sem, amikor túl szűk vagyok, csak nem "siklik" úgy a dolog, mint cirka 1 héttel ezelőtt).

Vagy esetleg a pecsételő vérzés és ez a szűkülés azt jelzi, hogy teherbe estem, mert túl korán kezdtük a kiegészítő védekezés nélküli együttlétet?

(Teszttel várni szeretnék még, mert csak 3 tabletta van az első levélből és megvárnám, hogy megjön-e vagy sem). Lehetek terhes? Vagy a gyógyszer mellékhatása lehet a szűkülés?

Továbbá lehetséges az, hogy a bogyótól nőttek egy picit a melleim?


Annyit még megjegyeznék, hogy aznap, amikor először tapasztaltuk a szűkülés dolgot, akkor délelőtt egyik hivatal sokkolt minket a javaslatukkal - házasodjunk össze a párommal és gyorsabban megy az ügyintézés -, ami nálam egész napra kiverte a biztosítékot, mert mi még nem gondoltunk erre. Okozhat ilyen jellegű tünetet egy kvázi "sokk".


Köszi a válaszokat!



2014. szept. 26. 08:06
 1/4 Lizus1 válasza:
szia 6 éve szedem én is a yadint!nekem is volt ilyen hogy szűk lettem,sőt amíg nem szedtem addig a cicim se keményedett meg mielőtt megjött!Most már úgy van hogy automatikusan jelzi a testem majdnem 1 héttel előtte hogy megfog jönni mert olyan kemény a mellem mintha szilikon lenne persze ez azzal is jár hogy megdagad :)de mivel nem vagyok nőgyógyász azt ajánlom hogy terhességi teszt de ami még jobb nőgyógyász mert úgy tudom a fogamzásgátlóban vannak olyan cuccuk ami bezavarhatja a tesztet.
2014. szept. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Tesztet mindenképpen csinálok, csak szeretném megvárni, hogy lesz-e menstruáció vagy sem.

Nőgyógyászhoz is mennék, csak az a nagy helyzet, hogy külföldön vagyok és itt még csak ideiglenes a "TB-m", így nem fedez minden ellátást.

2014. szept. 26. 08:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel nem beszűkültél, hanem nem vagy elég nedves, azért megy nehezebben. És igen, a nedvesedés hiányát okozhatja a tabletta.
2014. szept. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen okozhatja, meg a stressz is egyébként. A stressz is hormonváltozást okoz, csakúgy, mint a környezetváltozás, meg az, hogy épp milyen holdállás van.(nem viccelődni akartam).
2014. szept. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!