Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nuvaring pro/kontra?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nuvaring pro/kontra?

Figyelt kérdés
Kinek mi a tapasztalata vele? Eddig (2 évig) gyógyszert szedtem, dear semmi szexuális vágyam.. :( a verzesem jól lecsokkentette, ezt meg nem tudom melyik oldalra tegyem... Viszont a gyógyszer 5000 3 honapra, a gyűrű 10 000... :/ kinek h vált be?
2014. szept. 10. 18:56
 1/4 A kérdező kommentje:
Milyen érdekes senki de használja?!
2014. szept. 11. 09:17
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem*
2014. szept. 11. 09:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem egyáltalán nem zavart, de ki is lehet arra a "kis" időre venni, úgy meg olyan mintha tényleg semmi se lenne. Bevenni se felejti el senki, kihányni, wc-zni se lehet ami hatástalanná tenné a hormontablettát.
2014. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 usztella24 válasza:

látom nagyon régi a kérdés, és a válaszok is, de gondoltam megírom az én tapasztalatomat.

kezdem azzal, hogy folyamatos problémám volt, hogy össze-vissza megjön, persze az orvosok azonnal fogamzásgátlót írtak fel, mint problémamegoldás. mindegyik bogyó kb. fél évig szabályozta is, aztán mellette is felborult a rendszer. ráuntam a kísérletezésre, és kérdeztem a dokit, hogy mi lenne, ha megpróbálnám ezt a gyűrűt, hiszen helyileg hat. mondta hajrá!

kifutott az utolsó csomag tabim és elkezdtem. feltettem, fura volt. szexeltünk az is fura volt, majd annál maradtunk, hogy amikor együtt vagyunk leszedem. első furcsaság az első gyűrű felhelyezése után kb. 3 héttel történt. iszonyat migrén szerű fejfájás, semmilyen fájdalomcsillapító nem segített, és napokig tartott. közben napokon át tartó hányinger. mellette iszonyat izomfájdalom, és tetőzte a dolgot, hogy folyásom lett, ami még soha nem volt :(

3 hét után levettem az első gyűrűt, csodásan megjött, majd 1 hét szünet után feltettem a következőt, gondoltam megszokta már a szervezetem. na akkor fokozódott a dolog, elkezdett fájdalmassá válni a szex (úgy, hogy a gyűrű fent se volt az aktus alatt), és a szívem össze-vissza kalimpált. elmentem nőgyógyászhoz (egy másikhoz, akit nagyon sokan ajánlanak). ő közölte, hogy az összes tünetem trombózisra utal (27 éves vagyok), azonnal abba kell hagynom mindenféle hormon készítményt.

oké, de akkor a védekezés hogyan tovább? erre azt kaptam óvszer vagy pharmatex. latex érzékeny vagyok, így most arra jutottam, hogy nagyon oda fogok magamra figyelni. minden nap mérem a testhőmérsékletemet, figyelem a peteérést, és a pharmatex mellé vásároltam pesszáriumot. így most a hormonmentes fogamzásgátlókat kombinálva próbálunk vigyázni.

ez csak az én történetem, valaki évek óta használja, és semmi baja... én érzékeny voltam rá, nem jött be :(

2014. nov. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!